HaberlerGündemGöbeklitepe'ye dikilen monolitin bir benzeri parka dikildi

Göbeklitepe'ye dikilen monolitin bir benzeri parka dikildi

Türkiye'nin Milli Uzay Programı'nın tanıtımı için Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde "Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi" kurulacak.

Göbeklitepe'ye dikilen monolitin bir benzeri parka dikildi

Türkiye'nin Milli Uzay Programı'nın tanıtımı için Göbeklitepe'ye dikilen monolitin bir benzeri Karaköprü ilçesinde bir parka dikildi.

Göbeklitepe yakınlarında 5 Şubat Cuma günü dikilen ve 9 Şubat tarihinde kaldırılan monolit, dünya gündemine düşmüştü.

Göbeklitepe'de dikilen monolitin bir benzeri Karaköprü Belediyesi tarafından Yaşam Parkına dikildi.

Türkiye'nin Milli Uzay Programı'nın tanıtımı için yerleştirilen monolitin üzerinde Göktürk alfabesiyle yazılmış "Gökyüzüne bak ayı gör" ve "Hedef 2023"  sloganları yer alıyor.

Monolitin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Türkiye Milli Uzay" projesinin tanıtımı için yerleştirildiği öğrenildi.

Karaköprü Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Uzay Projesine destek vermek ve yeni bilim adamlarının yetiştirilmesine katkı sunmak amacıyla önümüzdeki günlerde de "Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi" açacağını duyurdu.

Bilim merkezine, Harran’da yetişmiş gök bilimleri alanında birçok keşif yapmış, astronomiye öncülük etmiş El Battani'nin ismi verildi.

İLGİLİ HABERLER

Önlem alınmayan çukur kazaya neden oldu: 4 yaralıÖnlem alınmayan çukur kazaya neden oldu: 4 yaralıİçişleri Bakanlığından çalışma saatleri genelgesiİçişleri Bakanlığından çalışma saatleri genelgesiİstanbul'da çeşitli suçlardan 13 kişi gözaltına alındıİstanbul'da çeşitli suçlardan 13 kişi gözaltına alındıİstanbul'da ahır yangını: 7 hayvan telef olduİstanbul'da ahır yangını: 7 hayvan telef olduCumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile görüştü
SIRADAKİ HABER