HaberlerGündemGöbeklitepe'ye dikilen monolitin bir benzeri parka dikildi

Göbeklitepe'ye dikilen monolitin bir benzeri parka dikildi

Türkiye'nin Milli Uzay Programı'nın tanıtımı için Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde "Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi" kurulacak.

Göbeklitepe'ye dikilen monolitin bir benzeri parka dikildi

Türkiye'nin Milli Uzay Programı'nın tanıtımı için Göbeklitepe'ye dikilen monolitin bir benzeri Karaköprü ilçesinde bir parka dikildi.

Göbeklitepe yakınlarında 5 Şubat Cuma günü dikilen ve 9 Şubat tarihinde kaldırılan monolit, dünya gündemine düşmüştü.

Göbeklitepe'de dikilen monolitin bir benzeri Karaköprü Belediyesi tarafından Yaşam Parkına dikildi.

Türkiye'nin Milli Uzay Programı'nın tanıtımı için yerleştirilen monolitin üzerinde Göktürk alfabesiyle yazılmış "Gökyüzüne bak ayı gör" ve "Hedef 2023"  sloganları yer alıyor.

Monolitin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Türkiye Milli Uzay" projesinin tanıtımı için yerleştirildiği öğrenildi.

Karaköprü Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Uzay Projesine destek vermek ve yeni bilim adamlarının yetiştirilmesine katkı sunmak amacıyla önümüzdeki günlerde de "Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi" açacağını duyurdu.

Bilim merkezine, Harran’da yetişmiş gök bilimleri alanında birçok keşif yapmış, astronomiye öncülük etmiş El Battani'nin ismi verildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER