HaberlerGündemGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep oldu

Gizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep oldu

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışının ardından akşam saatlerinde yaşanan soğuk havanın etkisiyle oluşan gizli buzlanma, Şanlıurfa yolu bulvarı ve 75 metrelik yol üzerindeki Mahabat Bulvarında kazalara neden oldu.

Gizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep oldu

Gizli buzlanma nedeniyle sürücülerin zor anlar yaşadığı kentte yaşanan 5 farklı trafik kazasında 5 kişi yaralanırken 23 araçta ise maddi hasar meydana geldi.

Kazalardan biri Şanlıurfa yolu bulvarında meydana geldi. Kırmızı ışıkta frene basan sürücü, gizli buzlanma sebebiyle önündeki araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle kayan araç zincirleme kazaya sebebiyet verdi. Yaşanan kazada 6 araçta maddi hasar meydana geldi.

Yine aynı yolda yaşanan farklı bir kazada ise 2 araçta maddi hasar meydana gelirken aynı cadde üzerinde bulunan 500 Evler kavşağında bir araç takla attı. Takla atan araçtaki sürücü hafif yaralandı.

Diyarbakır 75 metrelik yol üzerindeki Mahabat Bulvarında oluşan gizli buzlanma sebebiyle 12 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Kazanın yaşandığı bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Yaşanan zincirleme kazada 4 kişi yaralandı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Zincirleme kazanın ardından yine aynı bölgede 2 araç aynı nedenlerden dolayı kaza yaptı. Araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Polis ekipleri, yaşanan tüm kazalarla ilgili ayrı ayrı soruşturma başlattı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER