HaberlerGündemGiresun"un Çaldağ Beldesinde Cami İbadete Açıldı

Giresun"un Çaldağ Beldesinde Cami İbadete Açıldı

Giresun’un Çaldağ Beldesi’nde bin kişilik cami düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Giresun"un Çaldağ Beldesinde Cami İbadete Açıldı
Giresun’un Çaldağ Beldesi’nde bin kişilik cami düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Düzenlenen açılış töreninde konuşan Vali Dursun Ali Şahin, cemaatsiz caminin şereflenemeyeceğini söyledi. Vali Şahin “Bu güzel mabedi bize kazandıran hayırseverleri, emeği geçenleri kutluyorum. Yüz yıllar sonrasına dahi şahitlik edecek bu camiinin, minaresinin gölgesinde ibadet edecekler olacaktır. Bir yer insanla şeref bulur. Bir yere şeref girmezse altından konaklarda olsa hiçbir anlam ifade etmez. Camiler de cemaatle şereflenir. İnsanın dışı su ile temizlenir ancak içinin temizlenmesi ibadetle olur. O nedenle yapılan bu camiinin cemaatle dolmasını da sağlanmalıdır” dedi.

Vali Şahin, Çaldağ, İnişdibi grup yolundaki çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

Yapılan konuşmanın ardından Vali Dursun Ali Şahin, cami yapımına emeği geçenlere plaketlerini verdi.

Plaket törenini ardından Vali Dursun Ali Şahin, İl Müftüsü Necati Akkuş, Giresun Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden kurdeleyi keserek camiyi hizmete açtı. Caminin açılışının ardından ise ilk Cuma namazı kılındı.

İLGİLİ HABERLER

Van'da bir PKK mensubu teslim olduVan'da bir PKK mensubu teslim olduÇeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıÇeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıPeçe takan kadını uçaktan indirmeye çalıştılarPeçe takan kadını uçaktan indirmeye çalıştılarTürkiye'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini aştı Türkiye'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini aştıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Danimarka'daki cami saldırısına tepkiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Danimarka'daki cami saldırısına tepki
SIRADAKİ HABER