HaberlerGündemGidecek yeri olmadığını söylediği halde ceza kesilen kişi misafirhaneye yerleştirildi

Gidecek yeri olmadığını söylediği halde ceza kesilen kişi misafirhaneye yerleştirildi

​Antalya'da yeni Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yapılan yapılan denetimlerde kendisine ceza kesilen Ali Çiftçi, Ankara'da kimsesizler misafirhanesine yerleştirildi.

Gidecek yeri olmadığını söylediği halde ceza kesilen kişi misafirhaneye yerleştirildi

Geçtiğimiz Cuma günü akşam saat 21.00 itibariyle başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından yapılan denetimlerde dün dışarda görülen Ali Çiftçi'ye polis ekiplerince 3 bin 150 TL ceza verilmişti. Çiftçi, gidecek yerinin olmadığını söylemesine rağmen ceza kesilmesi ülke gündemine oturmuştu.

Gelen tepkilerin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

Polisimiz burada görevini yapıyor ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz. Ali Çiftçi'yi tekrar bulduk. Gerekli desteği ve barınmasını sağladık, helalleştik. Memleketine intikal ettireceğiz. Polis arkadaşımız da üzgün. Düzeltir, özür dileriz.

Zabıta ve polis ekiplerince dün Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Bimekan Barınma Evi'ne yerleştirilen Çiftçi, bugün otobüsle Ankara'ya gönderildi.

Çiftçi'nin burada Dışkapı'daki Kimsesizler Misafirhanesi'ne yerleştirildiği öğrenildi.  

İLGİLİ HABERLER

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyorHava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyorCenevre'de "Kıbrıs" toplantısı yapılacakCenevre'de "Kıbrıs" toplantısı yapılacakAdana'da mahalle bekçilerine silahlı saldırıAdana'da mahalle bekçilerine silahlı saldırıMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındı
SIRADAKİ HABER