HaberlerGündemGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyor

Gezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyor

Gezici aşı ekipleri, hastaneye ve Aile Sağlık Merkezlerine gidemeyen 65 yaş üstü vatandaşların ilk doz Coronavirus aşısını evlerine kadar giderek yapıyor.

Gezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyor

İlçe Sağlık Müdürlüğü gezici aşı ekipleri, aşı takvimine göre ilçedeki 65 yaş üstü vatandaşların evlerine kadar giderek aşılarını yapıyor. İlçede aşı takvimine göre sırası gelen vatandaşlar MHRS, Alo 187 ve Aile sağlık merkezinden randevu alarak aşı olabiliyorlar. Aşı olmak isteyip Aile Sağlık Merkezi ve hastanelere gidemeyen vatandaşlara ise gezici aşı ekipleri evlerine kadar giderek aşılarını yapıyor.

Kırsal mahallelerde oturan 65 ve üstü yaşta olan vatandaşların aşıları, belirlenen gün ve saatler arasında mahallelere giden gezici aşı ekipleri tarafından yapılacak.

Aşı olacak vatandaşların; randevu alıp almadığına bakılmaksızın, Muhtarlıklar ve Jandarma Komutanlı iş birliği ile belirlenecek yerlere davet edilecek ve buralarda Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen aşı ekipleri, vatandaşların aşısını yapacak.

İLGİLİ HABERLER

​Zekât fitre ve infak yapacaklar muhtaç aileler için çabuk davranmalı​Zekât fitre ve infak yapacaklar muhtaç aileler için çabuk davranmalıMeteoroloji: Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar mevsim normalleri altında seyredecekMeteoroloji: Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar mevsim normalleri altında seyredecekGaziantep Umut Kervanı’ndan hayırseverlere yardım çağrısıGaziantep Umut Kervanı’ndan hayırseverlere yardım çağrısıŞırnak’ta vaka sayısının artmasıyla 150 kişilik sağlık ekibi sokağa indiŞırnak’ta vaka sayısının artmasıyla 150 kişilik sağlık ekibi sokağa indiŞırnak’ta Tunç Çağı’na ait izlere rastlandıŞırnak’ta Tunç Çağı’na ait izlere rastlandı
SIRADAKİ HABER