HaberlerGündemGercüş’te 900 genç meslek sahibi oldu

Gercüş’te 900 genç meslek sahibi oldu

Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner, yaptığı açıklamada, çiftçi eğitim ve ivinasyon merkezinde eğitim alan 900 gencin meslek sahibi olduğunu söyledi.

Gercüş’te 900 genç meslek sahibi oldu

Gercüş Ziraat Odası Başkanlığı Çiftçi Eğitim ve İvinasyon Merkezinin Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğine sahip olduğunu belirten Öner, merkezde mesleki eğitimlerle gençlere sahip çıktıklarını, onları meslek sahibi yaptıklarını ifade etti.

Öner “Bu eğitimler süresince eğitim gören genç kardeşlerimiz günlük 30 TL ile ücretlendirilip ödemeleri İŞKUR tarafından ödeniyor. Bu sayede gençlerimiz uyuşturucu batağına girmekten kurtuluyor. Gençlerimizin ekonomilerine eğitimleri boyunca katkıda bulunuluyor. Eğitimlerimiz uzun süreli 5 ila 8 ay arasında olmaktadır. Bu sayede hem gençlerimize sahip çıkıyoruz hem de meslek sahibi olarak ülke ekonomisine de katkıda bulunuluyor.” dedi.

İki sene içerisinde yaklaşık 900 genci meslek sahibi yaptıklarını aktaran Öner “Bu genç kardeşlerimizin 400’e yakını genç bayan kardeşlerimizden oluşmaktadır. Biz gençlerimize ülkesine katkı sağlayan, ülke üretimine ve ekonomisine daha çok faydalı olma yolunda her zaman sahip çıkacağız ve çıkmaya da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER