HaberlerGündemGercüş’te 900 genç meslek sahibi oldu

Gercüş’te 900 genç meslek sahibi oldu

Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner, yaptığı açıklamada, çiftçi eğitim ve ivinasyon merkezinde eğitim alan 900 gencin meslek sahibi olduğunu söyledi.

Gercüş’te 900 genç meslek sahibi oldu

Gercüş Ziraat Odası Başkanlığı Çiftçi Eğitim ve İvinasyon Merkezinin Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğine sahip olduğunu belirten Öner, merkezde mesleki eğitimlerle gençlere sahip çıktıklarını, onları meslek sahibi yaptıklarını ifade etti.

Öner “Bu eğitimler süresince eğitim gören genç kardeşlerimiz günlük 30 TL ile ücretlendirilip ödemeleri İŞKUR tarafından ödeniyor. Bu sayede gençlerimiz uyuşturucu batağına girmekten kurtuluyor. Gençlerimizin ekonomilerine eğitimleri boyunca katkıda bulunuluyor. Eğitimlerimiz uzun süreli 5 ila 8 ay arasında olmaktadır. Bu sayede hem gençlerimize sahip çıkıyoruz hem de meslek sahibi olarak ülke ekonomisine de katkıda bulunuluyor.” dedi.

İki sene içerisinde yaklaşık 900 genci meslek sahibi yaptıklarını aktaran Öner “Bu genç kardeşlerimizin 400’e yakını genç bayan kardeşlerimizden oluşmaktadır. Biz gençlerimize ülkesine katkı sağlayan, ülke üretimine ve ekonomisine daha çok faydalı olma yolunda her zaman sahip çıkacağız ve çıkmaya da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER