HaberlerGündemGençlik yaz kampları başladı

Gençlik yaz kampları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Kampları Projesi kapsamında Adana Gençlik Merkezi üyeleri, 6 gün sürecek Bolu-Aladağ kampına hareket etti.

Gençlik yaz kampları başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Kampları Projesi kapsamında Adana Gençlik Merkezi üyeleri, 6 gün sürecek Bolu-Aladağ kampına hareket etti.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, gençlik kamplarından bu yıl en az 6 bin gencin yaralanacağını, etkinliğe katılan gençlerin büyük bölümünün ilk kez kent dışına çıktığını aktardı. Kampa katılan öğrencilerin farklı kültürleri ve kentleri tanıma fırsatı bulacaklarını ifade eden Hadi, hedeflerinin gençlerin Türkiye’nin farklı illerini görmeleri, yeni dostluklar kurmaları olduğunu belirtti. Hadi konuşmasında şunlara yer verdi: "Gençlik kamplarına giden öğrenciler farklı mekanları görme şansı yakalayacaklar. Ayrıca, yeni arkadaş çevresi edinecekler. Kente döndüklerinde yaşadıkları mutluluk ve heyecanları yakınlarıyla paylaşacaklar. Bunların yanı sıra, havuz, deniz, gezi gibi sosyal aktivitelerin yanın sıra sorumluluk duygusu edinecekler ve özgüvenlerini kazanacaklar."

Hadi, 18-22 yaş arasından 45 kişilik erkek grubun Bolu-Aladağ kampına gittiğini sözlerine ekledi.
Bu arada, geziye katılan tüm öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen Gençlerle Baş Başa kitabı armağan edildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER