HaberlerGündemGenç: “demokratikleşme Paketi Tarihi Adım”

Genç: “demokratikleşme Paketi Tarihi Adım”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi'nin ülke demokrasisi için tarihi bir adım olduğunu söyledi.

Genç: “demokratikleşme Paketi Tarihi Adım”
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi'nin ülke demokrasisi için tarihi bir adım olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi'ni değerlendiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, demokratikleşme paketi ile birlikte Türkiye'nin demokrasi standartlarının daha da yükseleceğini ve bu reformların ülkemizi daha ileri taşıyacağını belirterek, paketin Türkiye demokrasisi için tarihi bir adım olduğunu söyledi.

AK Parti iktidarının herkese eşit mesafede olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Hükümetimizin attığı adımlar sonucunda artık insanları ötekileştiren dönem kapanıyor. AK Parti iktidarı, milli iradeye, değerlere, sandığa, demokrasiye yönelik her türlü saldırıya, kışkırtmaya rağmen taviz vermedi. Türkiye artık geri döndürülemez biçimde demokrasi istikametinde ilerlemektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes birinci sınıf vatandaştır, saygıdeğer insandır. Hiç kimsenin diğerine üstünlüğü söz konusu değildir. AK Parti hükümeti, bu konuda her türlü ayrımcılığı elinin tersiyle itmiştir" dedi.

AK Parti'nin memleketin birlik ve bütünlüğünün sigortası olduğunu belirten Başkan Genç, "Değişimin karşısında kimse duramaz. AK Parti hükümeti iktidara geldiği günden beri bir şekilde ötekileştirilmiş veya kendini öteki hisseden bütün toplum kesimleriyle ilgili demokratikleşme yaptı. Bu açıdan sayın başbakanımız tarafından açıklanan demokratikleşme paketi de demokrasimizi daha da güçlendirmesi bakımından son derece önemlidir. Yeni dönem, yeni süreç ülkemize ve milletimize hayırlı olsun" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER