HaberlerGündemGemi kayığa çarptı, balıkçılar son anda kurtarıldı

Gemi kayığa çarptı, balıkçılar son anda kurtarıldı

Fatih sahilinde, içinde 2 kişinin bulunduğu kayığa gemi çarptı. Kaza sonrası tamamen parçalanan kayıktaki şahıslar gemi personeli tarafından son anda kurtarıldı.

Gemi kayığa çarptı, balıkçılar son anda kurtarıldı
Fatih sahilinde, içinde 2 kişinin bulunduğu kayığa gemi çarptı. Kaza sonrası tamamen parçalanan kayıktaki şahıslar gemi personeli tarafından son anda kurtarıldı.

Tekneyle denize açılan Eyüp Dabanak ile Buran Karabacak saat 12.00 sıralarında Cankurtaran sahilinde deniz ürünleri avlamak için durdu. Balık adam kıyafeti giyen Eyüp Dabanak salyangoz toplamak için denize dalarken arkadaşı Okan Karabacak kayıkta kaldı. Bu sırada İBB'ye bağlı 'Gülşenim' isimli atık alma gemisi kayığı fark etmedi. Başka bir tekneye çarpmamak için manevra yapan gemi kayığa hızla çarptı. Kayıkta bekleyen Okan Karabacak, geminin üzerine geldiğini fark ederek son anda kendisini denize attı. Geminin çarptığı kayık parçalanarak denizde geniş bir çevreye yayıldı. Denizin ortasında kalan iki arkadaşı kayığa çarpan geminin personeli kurtardı.

Polis, kazanın gerçekleştiği yerde başka yaralı olma ihtimaline karşı denizde ve karada uzun süre arama yaptı. Sahil güvenlik ekipleri de gemiye çıkarak kazayla ilgili tutanak hazırladı. Kayık sahibi Eyüp Dabanak, yaşananları şöyle anlattı: “Ben suyun dibindeydim. Biz salyangoz toplarken gemide seyir halinde yanımızdan geçmek istedi sanırım. Yanımızda da büyük bir tekne vardı, sanırım ondan sıyrılırken bize çarptı. Bize çarpmasıyla teknemiz suyun altına gitti. Teknede 2 kişiydik ama ölüm yok. Herhangi bir sorun yok, sadece tekneden mağduruz. Ekipler bizi aldı ilgilendiler sağ olsunlar.”

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER