HaberlerGündemGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldı

Geçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldı

İçişleri Bakanlığı, 2020 yılında Yunanistan'ın ölüme ittiği düzensiz göçmenleri kurtarmak için toplamında 935 arama-kurtarma faaliyetinin icra edildiğini açıkladı.

Geçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından geçen yıl Ege ve Akdeniz'de gerçekleştirilen 935 arama kurtarmada, düzensiz göçmenler de dahil 12 bin 655 kişinin hayatı kurtarıldı.

Tüm Dünya küresel bir salgınla mücadele ederken ve bütün dikkatler insan hayatını kurtarma üzerine odaklanırken, Yunanistan ise hayata tutunmaya çalışan göçmenleri denizde çaresizliğe terk ediyor.

Yunanistan tarafından düzensiz göçmenlerin geri itilmesi sonucu arama-kurtarma olaylarında önemli bir artış yaşandı.

Geçen yıl geri itme olayları dahil olmak üzere Ege ve Akdeniz'de gerçekleştirilen 935 arama kurtarma olayında düzensiz göçmenler de dahil 12 bin 655 kişinin hayatı kurtarıldı.

2019 yılında 662 olayda toplam 4 bin 592 kişinin hayatı kurtarılırken, 2020 yılında olay sayısında yüzde 41, kurtarılan kişi sayısında ise yüzde 176 oranında artış meydana geldi.

2020'de kurtarılan 12 bin 655 kişinin, Yunanistan'ın geri itme olaylarında kurtarılan göçmenlerde dahil olmak üzere toplam 11 bin 494’ünü düzensiz göçmenler oluşturuyor.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER