HaberlerGündemGaziantep"te Ortaokul Öğrencileri Bilgi Yarışmasında Kıyasıya Yarıştı

Gaziantep"te Ortaokul Öğrencileri Bilgi Yarışmasında Kıyasıya Yarıştı

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaokullar bilgi yarışması finali yapıldı.

Gaziantep"te Ortaokul Öğrencileri Bilgi Yarışmasında Kıyasıya Yarıştı
Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaokullar bilgi yarışması finali yapıldı.

Yarışma Özel SANKO Okulları Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi toplantı salonunda yapıldı. Yapılan yarışmaya Araban Yukarı Karavaiz İlköğretim Okulu, Nurdağ Dr. Salman Gülsoy Ortaokulu, Oğuzeli Büyükşahinbey İlkokulu/ortaokulu, İslahiye Cumhuriyet Ortaokulu, Şahinbey Haydar Aliyev Ortaokulu, Şehitkamil Solmaz Güzel Ortaokulu, Nizip Adile Altınbaş Ortaokulu, Yavuzeli Bakırca Ortaokulu, Karkamış Kocatepe Ortaokulu katıldı. Yarışmada öğrenciler bir birileri ile kıyasıya yarıştı. Yapılan yarışma sonunda birinci Nizip Adile Altınbaş Ortaokulu, Araban Yukarı Karavaiz İlköğretim Okulu ikinci ve İslahiye Cumhuriyet Ortaokulu üçüncü oldu. Yarışma sonunda birinci, ikinci ve üçüncü olan okullara hediyeler İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ve İlçe Müdürleri tarafından verildi.

Öğrencilerin kültürel alanda daha başarılı olmaları adına bilgi yarışması düzenlediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, “Mayıs ve Nisan aylarında bilgi yarışması yapılıyor. Genelde Mayıs ayında bilgi yarışması finalleri yapılıyor. Bu yıl da ortaokul ve liseler arası bilgi yarışması yapılıyor. Liseler arası bilgi yarışmamız geçen hafta sonuçlandı. Ortaokulları ile yapılan bilgi yarışmamız bugün sonuçlandı. Nizip Adile Altınbaş Ortaokulumuz bu yarışmada birinci oldu. Bu yarışmamın amacı, akademik başarı değil, bu yarışmanın amacı, öğrencileri motive etmek, beraber olmalarını, paylaşımlarını sağlamak bu acıdan son derece önemli kültürel aktiviteler. Ben katılan bütün öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Şuanda okulların kapanmasına 2 hafta kaldı. Bu iki haftalık süre boyunca sosyal ve kültürel etkinliklerimiz bütün hızı ile devam edecek” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yoğun kar rüzgâr buzlanma ve don uyarısıYoğun kar rüzgâr buzlanma ve don uyarısıİstanbul'da DAİŞ operasyonu: 16 gözaltıİstanbul'da DAİŞ operasyonu: 16 gözaltıDenizli'de 4,2 büyüklüğünde depremDenizli'de 4,2 büyüklüğünde depremTürkiye'ye resmi temsilci atamayan sosyal medya platformlarına reklam yasağı başladıTürkiye'ye resmi temsilci atamayan sosyal medya platformlarına reklam yasağı başladıBitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyorBitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyor
SIRADAKİ HABER