HaberlerGündemGaziantep Valisi Gül: Tehdit ve şantaja asla müsaade etmeyiz

Gaziantep Valisi Gül: Tehdit ve şantaja asla müsaade etmeyiz

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve yönetim kurulu, Vali Davut Gül’ü ziyaret etti.

Gaziantep Valisi Gül: Tehdit ve şantaja asla müsaade etmeyiz

Vali Gül, Ay ve beraberindeki heyeti makamında kabul ederek basının sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette, Gaziantep basınının büyük bölümünün kamu görevi yapmanın bilinci ile sorumlu bir gazetecilik örneği sergilediği ancak zaman zaman ortaya çıkan tehdit ve şantaj gazeteciliği ile birlikte mücadele edilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı.

“Görevini hakkıyla yapan her basın mensubu bizim için değerlidir”

Şantaj ve tehdit gazeteciliğinin önüne geçilmesi ve yerel medyanın daha güçlenmesi üzerine gerçekleşen görüşmede açıklamalarda bulunan Gül, “Yerel medya demokrasinin olmazsa olmazıdır. Bu bağlamda basın camiasının yaşadığı sorunları çözmemiz gerekiyor. Toplumu doğru bilgilendiren, iletişim görevini hakkıyla yapan her basın mensubu bizim için değerlidir. Her gazetecinin kendi yayın çizgisi olabilir, buna saygı duyuyoruz. Eleştiri elbette olacak, bunu da kabul ediyoruz. Ancak iş şantaj ve tehdit boyutuna geldiğinde, siyasetçi, sanayici, bürokrat ve vatandaş olsun, bireyin özel hayatına saldırı olduğunda buna asla müsaade etmeyiz. Devlet olarak gerekeni yaparız, yapacağız." dedi.

Görüşmenin ardından, Gaziantep Valiliği sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Basın camiasının sorunlarının çözümü için süreç başladı. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ile gazeteciler Ruhi Aytaç, Yaşar Yavuz ve Mehmet Demir Valimiz Davut Gül'ü ziyaret etti. Ziyarette mevcut sorunlar ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu" denildi.

Vali Gül de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, basın camiasında yaşanan sorunu kent gündeminden çıkarmak istediklerini söyledi.

Gül, "Basın mensuplarının kendi içlerindeki çürük elmaları ayıklama konusundaki iradelerine teşekkür ederim. Gaziantep'in orta aklına güveniyorum. El birliğiyle bu meseleyi şehrimizin gündeminden çıkartacağız.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

PKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu
SIRADAKİ HABER