HaberlerGündemGaziantep Valisi Gül “kontrollü normalleşme” denetimi yaptı

Gaziantep Valisi Gül “kontrollü normalleşme” denetimi yaptı

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında “kontrollü normalleşme” döneminde hayata geçirilen “Dinamik Denetim Modeli” denetimlerini sürdüren Gaziantep Valisi Davut Gül, denetimlerde kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Gaziantep Valisi Gül “kontrollü normalleşme” denetimi yaptı

İçişleri Bakanlığı tarafından “kontrollü normalleşme” döneminde hayata geçirilen “Dinamik Denetim Modeli” kapsamında Gaziantep’te esnafa yönelik gerçekleştirilen normalleşme denetimleri devam ediyor.

Denetimler kapsamında kentteki otel, lokanta, restoran, kafe ve çay ocakları başta olmak üzere birçok işletme ziyaret edilerek denetleniyor.

Maske ve sosyal mesafe ile temizlik kuralları başta olmak üzere birçok konuda rehberlik faaliyetinde bulunulan denetimlerde, kısıtlamaların tekrar uygulanmaması için herkesin üzerine düşeni yapması isteniliyor.

Gaziantep Valiliği öncülüğünde tüm kamu kurumlarının desteğiyle yapılan denetimlere katılan Vali Gül, esnafa Covid-19 kurallarını hatırlattı.

Vali Gül ve beraberindeki heyet özellikle işletmelere ziyaretler gerçekleştirerek maske, mesafe ve hijyen şartlarına uyulması gerektiğini hatırlattı.

Denetim sırasında vatandaşlara rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik uyarılarda bulunan Vali Gül, maske, mesafe ve temizlik kurallarının yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen normalleşme kurallarına hassasiyetle riayet edilmesini istedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER