HaberlerGündemGaziantep Valisi Gül evlerinde karantinaya alınan vatandaşları uyardı

Gaziantep Valisi Gül evlerinde karantinaya alınan vatandaşları uyardı

Vali Davut Gül, Covid-19 testi pozitif çıkan ve evlerinde karantinaya alınan vatandaşların evlerine veya binalarına asılan afişleri çıkarmaları durumunda cezai işlem uygulanarak öğrenci yurtlarına yerleştirileceğini söyledi.

Gaziantep Valisi Gül evlerinde karantinaya alınan vatandaşları uyardı

Covid-19 vakalarının arttığı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek vatandaşları uyardığı Gaziantep’te filyasyon ekipleri tarafından karantinaya alınan bazı vatandaşların, karantina kurallarına uymaması üzerine Vali Gül, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Coronavirus testi pozitif çıktığı için evlerinde karantinaya alınan vatandaşların evlerine veya binalarına asılan afişlerin fotoğraflarını paylaşan Vali Gül, evlerinde karantinaya alınan vatandaşlardan Covid-19 kurallarına uymasını istedi.

Gül, “Karantinada kalan kişilerin evlerinin, apartmanlarının girişine bu uyarı afişlerini asıyoruz. Maalesef bazı kişiler afişleri kopartarak izolasyon kurallarını ihlal ediyor. Tespit ettiklerimizle ilgili adli ve idari işlem yapıp yurda alıyoruz. Lütfen gördüğünüz ihlalleri bildirin.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER