HaberlerGündemGaziantep Valisi Gül’den “rehavet” uyarısı

Gaziantep Valisi Gül’den “rehavet” uyarısı

Covid-19 vaka sayılarının yüzde 66 oranında azaldığı Gaziantep’te Vali Davut Gül, vatandaşlardan rehavete kapılmamalarını ve tedbirlere uymalarını istedi.

Gaziantep Valisi Gül’den “rehavet” uyarısı

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta yılbaşı nedeniyle 4 gün uygulanacak. Bugün saat 21.00’da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek.

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından kent genelinde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri de denetimlerine başladı. Vali Gül, beraberindeki heyetle birlikte kent genelinde alınan tedbirleri yerinde inceledi.

2020 yılının bitimine saatler kalırken Vali Gül ve beraberindeki heyetle kentte görev yapan Covid-19 filyasyon ekipleri ve polisleri ziyaret etti.

Gül'e ziyaretleri sırasında İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları eşlik etti. 

İlk olarak Şehitkamil ilçesi İbrahimli Mahallesi’ndeki 119 Nolu sosyal tesiste filyasyon ekiplerini ziyaret eden Vali Gül, ekiplerden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Gül, daha sonra ise İbrahimli Durmuş Aykaç Polis Merkez Amirliği başta olmak üzere kentteki diğer polis merkezlerini ziyaret etti.

Ziyaretlerde kentteki asayiş olayları ve son durum ile ilgili brifing alan Vali Gül, ziyaretlerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

2020 yılının Covid-19 tedbirleri ile geçtiğini belirten Gül, yıl içerisinde tüm önceliklerinin ise pandemi olduğunu söyledi.

Vakaların düşüş gösterdiği kentte tedbirlere devam edilmesi gerektiğini ifade eden Gül, yeni yılda aşı etkisini gösterene kadar tedbirlerin devam edeceğini belirterek, vatandaşlara rehavete kapılmamaları uyarısında bulundu.

“İnşallah 2021 daha iyi olacak”

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de denetimlerin yapıldığını anımsatan Gül, “Yine sağlık sistemimiz devam ediyor. Filyasyon ekiplerimizin çalışmaları sürüyor. Onları da ziyaret ettik. Tüm personelimiz alanlarda, mahallelerde çalışmalarına devam ediyor. Şehrin her tarafında arkadaşlarımız var. Asayiş çok şükür yerinde, herhangi bir olumsuzluk yok. 2020 yılında Gaziantep'te çok şükür olağanüstü bir durum olmadı. İnşallah 2021 daha iyi olacak. Bu yıl içerisinde tüm önceliğimiz Coronavirus tedbirleriydi. Bu tedbirler inşallah aşının yaygınlaşması, maske, mesafe ve temizliğin yaygınlaşması ile beraber 1-2 ay içerisinde normalleşecek. Bize destek veren bütün Gazianteplilere müteşekkiriz.” dedi.

Desteklerinden dolayı mesai arkadaşlarına, belediye başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Gül, el birliği ile Covid-19 ile mücadele edildiğini ifade etti.

“2021 yılında 10 milyar dolarları aşan bir ihracata ulaşmak istiyoruz”

Gaziantep’in geleceğe daha umutla baktığını belirten Gül, “Geçmişte olduğu gibi gelecekte de daha iyi olacağız. Hedeflerimizi büyütüyoruz, kendimizle yarışıyoruz. 2021 yılında inşallah 10 milyar dolarları aşan bir ihracata ulaşmak istiyoruz. Bu sene net rakamlar açıklanmamakla birlikte 8 milyar dolara ulaşırız diye tahmin ediyoruz.” diye konuştu.

Gaziantep'te düşen vaka sayıları ile ilgili de konuşan Gül, vatandaşlardan tedbirlere uymaya devam etmesini isteyerek rehavete kapılmamaları uyarısında bulundu.

“Rehavete kapılırsak bir hafta sonra Türkiye'nin en kötüsü olabiliriz”

Türkiye genelinde Covid-19 vakalarında düşüş olduğuna dikkat çeken Gül, “Vatandaşlarımız kurallara uyduğu müddetçe vakaların düştüğünü görüyoruz. En son Sağlık Bakanımız, Türkiye’de vaka sayısı düşen illerini başında Gaziantep’i saymıştı ama bu iş anlık bir olay. Vakaların düşmesi de yükselmesi de bir haftalık bir tedbire ya da rehavete bakıyor. Şu an çok iyiyiz ama rehavete kapılırsak bir hafta sonra Türkiye'nin en kötüsü olabiliriz. Bu durum bütün iller geçerlidir. Bir vaka varsa tehdit henüz bitmemiştir. Bu tehdidin var olduğunu bilerek tedbirlerimizi buna göre diri tutmamız gerekiyor. İnşallah aşı yaygınlaşana ve Covid-19 tamamen Türkiye’nin gündeminden çıkana kadar da tedbirlerimiz aynı hassasiyetle devam edecek.” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerde Vali Gül’e İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Şehitkamil İlçe Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER