HaberlerGündemGaziantep Valisi Gül'den halka "Covid-19" teşekkürü

Gaziantep Valisi Gül'den halka "Covid-19" teşekkürü

Türkiye'de Covid-19 vakası yoğunluğunda ilk sıralarda yer alan Gaziantep’te vakalar son günlerde alınan tedbirlerle tekrar düşüşe geçti.

Gaziantep Valisi Gül'den halka "Covid-19" teşekkürü

Son aylarda yaşanan Coronavirus vaka artışlarıyla gündeme gelen Gaziantep'te hayata geçirilen ciddi tedbirlerle rakamlarda aşağı yönlü hareketlenme yaşanıyor. Geçtiğimiz aya kadar Türkiye'nin en çok Covid-19 vakalarının görüldüğü illerden biri olan Gaziantep’te son günlerde vaka sayıları düşüşe geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da çarşamba günü Coronavirus Bilim Kurulu toplantısının ardından ve dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, Gaziantep’te Covid-19 vaka sayılarının düşüşe geçtiğini açıkladı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı son paylaşımda, “Gaziantep’te günlük vaka sayısı yüzde 35, Şanlıurfa’da yüzde 30, Tekirdağ’da yüzde 20, Denizli’de yüzde 25 oranında düştü. Filyasyon ekiplerimiz sahada yoğun takip yapıyor. Hastane ve yoğun bakımlarda yükümüz henüz devam ediyor.” dedi.

Vali Davut Gül de Bakan Koca’nın bu açıklamasını alıntılayarak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Covid-19 kurallarına uyan vatandaşlara teşekkür etti.

“Gaziantep’te bu tablonun kahramanları siz değerli hemşehrilerimizsiniz”

Vali Gül, “Gaziantep’te bu tablonun kahramanları siz değerli hemşehrilerimizsiniz. Sizlere sonsuz teşekkür ederim ama rehavete kapılırsak 2 hafta sonra en çok vakası olan 5 ilden birisi oluruz. Lütfen aynı kararlılıkla 45 gün daha dişinizi sıkınız. Çoğu gitti, azı kaldı.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

DİSKİ, donan şebekelere müdahale ettiDİSKİ, donan şebekelere müdahale ettiHabur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiHabur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldıŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldı
SIRADAKİ HABER