HaberlerGündemGaziantep Valisi Gül'den halka "Covid-19" teşekkürü

Gaziantep Valisi Gül'den halka "Covid-19" teşekkürü

Türkiye'de Covid-19 vakası yoğunluğunda ilk sıralarda yer alan Gaziantep’te vakalar son günlerde alınan tedbirlerle tekrar düşüşe geçti.

Gaziantep Valisi Gül'den halka "Covid-19" teşekkürü

Son aylarda yaşanan Coronavirus vaka artışlarıyla gündeme gelen Gaziantep'te hayata geçirilen ciddi tedbirlerle rakamlarda aşağı yönlü hareketlenme yaşanıyor. Geçtiğimiz aya kadar Türkiye'nin en çok Covid-19 vakalarının görüldüğü illerden biri olan Gaziantep’te son günlerde vaka sayıları düşüşe geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da çarşamba günü Coronavirus Bilim Kurulu toplantısının ardından ve dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, Gaziantep’te Covid-19 vaka sayılarının düşüşe geçtiğini açıkladı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı son paylaşımda, “Gaziantep’te günlük vaka sayısı yüzde 35, Şanlıurfa’da yüzde 30, Tekirdağ’da yüzde 20, Denizli’de yüzde 25 oranında düştü. Filyasyon ekiplerimiz sahada yoğun takip yapıyor. Hastane ve yoğun bakımlarda yükümüz henüz devam ediyor.” dedi.

Vali Davut Gül de Bakan Koca’nın bu açıklamasını alıntılayarak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Covid-19 kurallarına uyan vatandaşlara teşekkür etti.

“Gaziantep’te bu tablonun kahramanları siz değerli hemşehrilerimizsiniz”

Vali Gül, “Gaziantep’te bu tablonun kahramanları siz değerli hemşehrilerimizsiniz. Sizlere sonsuz teşekkür ederim ama rehavete kapılırsak 2 hafta sonra en çok vakası olan 5 ilden birisi oluruz. Lütfen aynı kararlılıkla 45 gün daha dişinizi sıkınız. Çoğu gitti, azı kaldı.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER