HaberlerGündemGaziantep Valisi Gül Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekti

Gaziantep Valisi Gül Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekti

Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan sıkı tedbirlerin ardından vaka sayılarının düştüğü Gaziantep’te vakalar yeniden artışa geçti.

Gaziantep Valisi Gül Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekti

2020’nin ekim ve kasım aylarında Covid-19 vaka sayılarının pik yaptığı Gaziantep’te ocak ayı itibariyle vaka sayıları yüzde 60 oranında azalmış, Covid-19 vaka sayılarında meydana gelen azalma Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında yer alan yoğunluk haritasına da yansımıştı.

Geçtiğimiz aylarda “yüksek riskli” olarak tanımlanan kırmızı renge bürünen Gaziantep’in yoğunluk haritası, ocak ayı itibariyle “düşük risk” olarak tanımlanan mavi renge bürünmüştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Covid-19 vaka sayılarının en fazla düştüğü iller arasında gösterdiği Gaziantep'te sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan diğer önlemlerin etkisini göstermişti.

Yaklaşık 2 aydır Covid-19 vaka sayılarının ciddi bir oranda düştüğü Gaziantep’te son günlerde vakalar tekrar artışa geçti.

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, vatandaşları Covid-19 kurallarına uymaları çağrısında bulundu.

Gül, “İlimizde yaklaşık iki aydır düşüş eğiliminde olan vaka sayıları maalesef tekrar yükselişe geçti. Şehrimizi ve kendimizi virüsten korumak için rehavetten kurtulup pandemi kurallarına azami dikkat etmemiz gerekiyor. Lütfen 75 yaş üzeri hemşehrilerimiz aşılarını vurdursunlar.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER