HaberlerGündemGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklaması

Gaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklaması

Gaziantep Valiliği, tüm okul kademeleri ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime seyreltilmiş gruplar halinde 2 Mart Salı (yarın) gününden itibaren başlanacağını açıkladı.

Gaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda her alanda olduğu gibi eğitim ve öğretimde de il bazlı olarak yerinde karar uygulamasına başlanıldığı belirtilen açıklamada, “Bu kapsamda 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12’inci sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim başlanılacaktır.” denildi.

Açıklamada, “Orta riskli” olarak tanımlanan Gaziantep’te yüz yüze eğitimin uygulanması ile ilgili bilgi verildi.

Okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı eğitim öğretime devam edileceği belirtilen açıklamada, “İlkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki gün, ortaokul 5, 6, 7’inci sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki gün, ortaokul 8’inci sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, lise hazırlık 9, 10, 11’inci sınıflarda seyreltilmiş  gruplar halinde haftada iki gün, lise 12’inci sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitime başlanacaktır. Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlayacaktır.” denildi.

Tüm okul kademeleri ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime 2 Mart Salı gününden itibaren başlanacağı belirtilen açıklamada, “Liselerdeki sınavlar 8 Mart Pazartesi gününden itibaren tüm illerimizde salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecektir. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir. Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitime devam edilecektir. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.” ifadeleri yer aldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER