HaberlerGündemGaziantep Valiliği “Mutasyona uğramış 2 yolcu Gaziantep’te” iddialarını yalanladı

Gaziantep Valiliği “Mutasyona uğramış 2 yolcu Gaziantep’te” iddialarını yalanladı

Bazı medya organlarında İngiltere’den Gaziantep’e mutasyona uğramış olan Covid-19 virüsü taşıyan yolcuların geldiği ve hasta olduğunu bile bile şehir içinde dolaştığı iddialarının geri yansıtmadığı belirtildi.

Gaziantep Valiliği “Mutasyona uğramış 2 yolcu Gaziantep’te” iddialarını yalanladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'ye giriş yapan 15 kişide İngiltere kaynaklı mutasyon tespit edildiğini açıklamıştı. Bakan Koca’nın açıklamasının ardından mutasyona uğramış Covid-19’un yurtdışından Gaziantep'e gelen 2 kişide de görüldüğü iddia edildi.

Söz konusu iddialar üzerine Gaziantep Valiliği yazılı bir açıklama yaparak, bazı medya organlarında yer alan “Mutasyona uğramış Coronavirus vakalarından 2'si Gaziantep'te” başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İngiltere’den Gaziantep’e mutasyona uğramış olan Covid-19 virüsü taşıyan yolcuların geldiği ve hasta olduklarını bile bile 10 gün boyunca şehir içinde dolaştıkları iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Mutasyona uğramış olan Covid-19 vakaları ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığımızın aldığı önlemler doğrultusunda İngiltere’den ülkemize gelen tüm yolcular gidecekleri illere liste halinde bildirilmekte ve hem yol esnasında hem de kalacakları ikamette izolasyona tabi tutulmaktadır. İlimize İngiltere’den gelen yabancı uyruklu olanlar dahil olmak üzere bütün yolcular da geldikleri andan itibaren sıkı bir izolasyona tabi tutulmuş ve PCR testleri yapılmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

BUDO'nun bazı seferleri iptal edildiBUDO'nun bazı seferleri iptal edildiİstikşafi ne demek? İstikşafi görüşme ne anlama gelir?İstikşafi ne demek? İstikşafi görüşme ne anlama gelir?Yetimin ikramını kabul etmekte bir sakınca var mıdır?Yetimin ikramını kabul etmekte bir sakınca var mıdır?Bakan Kurum: Ülkemizi depremlere hazır hale getiriyoruzBakan Kurum: Ülkemizi depremlere hazır hale getiriyoruzMeteorolojiden "çok kuvvetli" yağış uyarısıMeteorolojiden "çok kuvvetli" yağış uyarısı
SIRADAKİ HABER