HaberlerGündemGaziantep’teki hastane yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldi

Gaziantep’teki hastane yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldi

Gaziantep’te SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesi yoğun bakım ünitesinde meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldi.

Gaziantep’teki hastane yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldi

Merkez Şehitkamil ilçesi İncili Pınar Mahallesi Ali Fuat Cebesoy Bulvarı'ndaki SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesinin Covid-19 bölümünün yoğun bakım ünitesinde, 19 Aralık 2020 cumartesi saat 04.45’te yüksek akım oksijen tüpü patlamıştı.

Covid-19 hastalarının tedavi edildiği ünitede yaşanan patlamanın ardından çıkan yangına, ilk anda hastane ve sağlık çalışanları müdahale etmişti.

Haber verilmesi üzerine hastaneye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilmiş ve hastane çalışanları itfaiye ekipleri ile birlikte yoğun bakım ünitesinin camlarını kırarak alevlerin arasında kalan 19 yoğun bakım hastasını tahliye etmişti.

Hastalardan 7'si ilk anda, biri ise başka bir hastaneye sevk edilmek istenirken hayatını kaybetmişti.

Yoğun bakım hastası 11 kişi ile farklı bölümlerde tedavi gören ve yangında dumandan etkilenen 3 hasta olmak üzere toplam 14 kişi de ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere nakledilmişti.

Reşit Saydanoğlu (75), Fethiye Kırca (78), Naciye Ulukütük (56), Abdi Hamzaoğlu (68), Elif Akgül (85), Ökkaş Akbulut (69), Kahraman Taş (71) ve Ali Saffet Kanpolat'ın (64) hayatını kaybettiği yangının ardından farklı hastanelere sevk edilen yoğun bakım hastalarından Osman Daşdemir (79), Medine Harman’ın (63) ve yangından bir gün sonra 25 Aralık Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine sevk edilen hastalardan Hamo Aslan'ın (72) hayatını kaybetmesiyle yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükselmişti.

Yangın sonrası özel bir hastaneye sevk edilen Münevver Güler de yangından 2 gün sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Yangının ardından Şehitkamil Devlet Hastanesine sevk edilen hastalardan Hasan Özyıldız da 14 günlük yaşam mücadelesini kaybederek vefat etti.

Özyıldız'ın cenazesi, Gaziantep Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Özyıldız, kılınan cenaze namazının ardından Kilis'te defnedildi.

Bu vefatın ardından, yangın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 13'e yükseldi.

İLGİLİ HABERLER

Coronavirus Bilim Kurulu bugün toplanıyorCoronavirus Bilim Kurulu bugün toplanıyorOlumsuz hava koşulları nedeni ile İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildiOlumsuz hava koşulları nedeni ile İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildiAdana İl Müftüsü Çınar: Musibetler ahirete hazırlık için imtihan vesileleridirAdana İl Müftüsü Çınar: Musibetler ahirete hazırlık için imtihan vesileleridirAdana'da aranan 235 kişi yakalandıAdana'da aranan 235 kişi yakalandıMeteorolojiden çok kuvvetli yer yer şiddetli yağış uyarısıMeteorolojiden çok kuvvetli yer yer şiddetli yağış uyarısı
SIRADAKİ HABER