HaberlerGündemGaziantep’teki hastane yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükseldi

Gaziantep’teki hastane yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükseldi

Gaziantep’te SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesi yoğun bakım ünitesinde meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükseldi.

Gaziantep’teki hastane yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükseldi

Merkez Şehitkamil ilçesi İncili Pınar Mahallesi Ali Fuat Cebesoy Bulvarı'ndaki SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesinin Covid-19 bölümünün yoğun bakım ünitesinde, geçtiğimiz cumartesi günü sabah saat 04.45’te yüksek akım oksijen tüpü patlamıştı.

Covid-19 hastalarının tedavi edildiği ünitede yaşanan patlamanın ardından çıkan yangına, ilk anda hastane ve sağlık çalışanları müdahale etmişti.

Yangının haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilmiş, hastane çalışanları itfaiye ekipleri ile birlikte yoğun bakım ünitesinin camlarını kırarak alevlerin arasında kalan 19 yoğun bakım hastasını tahliye etmişti.

Hastalardan 7'si ilk anda, biri ise başka bir hastaneye sevk edilmek istenirken hayatını kaybetmişti.

Yoğun bakım hastası 11 kişi ile farklı bölümlerde tedavi gören ve yangında dumandan etkilenen 3 hasta olmak üzere toplam 14 kişi de ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere nakledilmişti.

Reşit Saydanoğlu (75), Fethiye Kırca (78), Naciye Ulukütük (56), Abdi Hamzaoğlu (68), Elif Akgül (85), Ökkaş Akbulut (69), Kahraman Taş (71) ve Ali Saffet Kanpolat'ın (64) hayatını kaybettiği yangının ardından farklı hastanelere sevk edilen yoğun bakım hastalarından Osman Daşdemir (79), Medine Harman’ın (63) ve dün sabah saatlerinde de 25 Aralık Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine sevk edilen hastalardan Hamo Aslan'ın (72) hayatını kaybetmesiyle patlamada ölenlerin sayısı 11'e yükselmişti.

Yangın sonrası özel bir hastaneye sevk edilen Münevver Güler de bugün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Bu vefatın ardından, yangın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildi
SIRADAKİ HABER