HaberlerGündemGaziantep’te sosyal tesis ağı genişliyor

Gaziantep’te sosyal tesis ağı genişliyor

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi’nin kırsal mahallelerinden olan Küçükkızılhisar Mahallesine yaptığı sosyal tesis vatandaşın hizmetine sunuldu.

Gaziantep’te sosyal tesis ağı genişliyor

Şahinbey Belediyesi, Şahinbey ilçesinin tüm mahallelerinde vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda sosyal tesis ve gençlik merkezleri yapımını hızla sürdürüyor.

Bu kapsamda Şahinbey Belediyesi’nin kırsal mahallelerinden olan Küçükkızılhisar Mahallesine yapılan sosyal tesisin içerisinde bay-bayan taziye evi ve bir adet derslik sınıfı bulunuyor.

Tesisin açılışında konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda projeler yapıldığını belirtti.

Tahmazoğlu, “Küçükkızılhisar mahallemiz ne kırsal mahalle ne de şehir mahallesi ikisinin ortasında. Ancak şehir ile bütünleşti, arkasında Beştepe Mahallemiz var. Küçükkızılhisar Mahallemize Şahinbey Belediyesi olarak bir tane park, 172 bin metrekare asfalt ve kilit taşı çalışması yaptık. Gençlerimiz spor yapsın diye 3 tane halı saha ve 7 kilometre arazi yolu yaptık. Bu mahallemizde 4 ailemize küçükbaş, 4 ailemize büyükbaş hayvan desteğinde bulunduk. Çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerinin desteklenmesi konusunda Büyükşehir Belediyemizin de önemli çalışmaları var. Kendilerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi ise Küçükkızılhisar Sosyal Tesisimizi yaptık. Tesisimizde hem erkek hem de kadın taziye salonu ve bir dersliğimiz var. Amacımız bu tesisimizden vatandaşlarımızın en iyi şekilde faydalanmaları. Burası sadece taziye evi olarak kullanılmasın. Bu tesisin aktif olarak kullanılmasını istiyoruz. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, vatandaşların belediyelerden taleplerinin farklılaştığını belirtti.

Küçükkızılhisar Köyü Muhtarı Mustafa Acar da Şahinbey Belediyesi’nin hizmet anlamında her zaman vatandaşın yanında olduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER