HaberlerGündemGaziantep'te milyonlarca fidan toprakla buluştu

Gaziantep'te milyonlarca fidan toprakla buluştu

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde son yıllarda yapılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında dikilen fidan sayısı 4 milyonu aştı.

Gaziantep'te milyonlarca fidan toprakla buluştu

Şahinbey ilçesinin her köşesini birbirinden güzel mevsimlik çiçekler ve bitkilerle süslemeye devam eden Şahinbey Belediyesi, bu zamana kadar 4 milyon 215 bin adet fidanı çiftçilere ve vatandaşlara dağıtarak toprakla buluşturdu.

Gelecek nesillere doğayla kucaklaşan bir kent bırakmak isteyen Şahinbey Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Tarımsal üretimi desteklemek ve daha yeşil bir Şahinbey için bu zamana kadar milyonlarca fidanı çiftçilere ve vatandaşlara dağıtan Şahinbey Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe sakinlerinin güzel vakit geçirmesi, çocukların gönüllerince oynayıp enerjilerini atabilmeleri adına park ve yeşil alan çalışmaları devam ederken içerisinde oyun grupları bulunan parklar ve yeşil alanlara her geçen gün yenileri ekleniyor.

Şahinbey Belediyesi yaptığı çalışmalarla ilçe genelindeki park sayısını 635’e çıkarırken yeşil alan miktarını 12 milyon 145 bin 719 metrekareye yükseltti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeşil alanların önemine dikkat çekerek, “Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras, yeşil alanlarımızdır. Şahinbey genelinde çevre düzenleme çalışmalarına ağırlık veriyor, ilçemize park ve yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyoruz. Tarımsal alanları ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra ekiplerimiz ilçe genelinde 8 bin 200 adet ağaç dikimi yapıyor. Boş alanlara ve kaldırımlara yeni ağaçlar dikiliyor. Böylece ilçemiz hem daha güzel bir görünüme kavuşurken şehrimize de nefes olacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana Şahinbey İlçemize 635 park yaparak yeşil alan miktarımız 12 milyon 145 bin 719 metrekareye yükselttik. Amacımız daha yaşanılabilir bir ilçe oluşturmak.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER