HaberlerGündemGaziantep’te kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Gaziantep’te kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Şahinbey Belediyesi Boğaziçi Bulvarı 2’inci etap çalışmalarını sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek sürdürüyor.

Gaziantep’te kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Daha önce Hoşgör Meydanı’nı İnönü Caddesine bağlayan Boğaziçi Bulvarı 1’inci etap çalışmasını gerçekleştirerek şehrin trafiğine nefes aldıran Şahinbey Belediyesi, Boğaziçi Bulvarı 2’inci etap çalışmalarına da aralıksız devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yolu yılsonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Boğaziçi Bulvarı 2’inci etap çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettiriyoruz. Böylelikle hem yeni yollar açıp ulaşımı rahatlatıyoruz hem de depreme dayanıksız olan evleri yıkarak vatandaşın riskli binalardaki yaşam tehlikesini ortadan kaldırmış oluyoruz. Çalışmalarımız şu anda Tüfekçi Yusuf Bulvarının Ahmet Çelebi’ye bağlandığı noktada. Bu yol Tüfekçi Yusuf Bulvarından gelerek, Özdemirbey, Kılınçoğlu, Aydınbaba ve İsmetpaşa mahallelerinden geçip Boğaziçi Bulvarına bağlanacak. Böylece şehir içerisinde yeni bir ring oluşturmuş oluyoruz. İnönü Caddesine alternatif 40 metre genişliğinde yeni bir bulvar açtık. Bu çalışma Şahinbey’in merkez trafiğini çok ciddi anlamda rahatlattı. Boğaziçi Bulvarının 2’inci etap çalışmalarında yüzde 54 seviyesine ulaştık. Hedefimiz bu yılsonuna kadar kamulaştırma çalışmalarını tamamlayıp yolumuzu trafiğe açmak.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER