HaberlerGündemGaziantep’te kasap ve et marketleri denetlendi

Gaziantep’te kasap ve et marketleri denetlendi

Gaziantep’te dişi koyun ve keçilerin kesimini önlemek amacıyla gerçekleştirilen denetimler devam ediyor.

Gaziantep’te kasap ve et marketleri denetlendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından Halk Sağlığı Denetimleri Gaziantep İli Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Komisyon kararına istinaden 1 Aralık 2020 tarihinden 1 Nisan 2021’e kadar dişi koyun ve keçilerin kesimi yasaklandı.

Bu kapsamda zabıta ekipleri, kentteki et ticaretini, tüketimini ideal ve sağlıklı bir boyutta devam ettirmek için çalışmalarına ağırlık verdi.

Ekipler, denetimlerini Saçaklı pazar yeri, Et Hali ve Et Borsası başta olmak üzere şehir genelinde yapıyor.

İşetmelerde, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, dişi hayvan kesimi denetimi, fiyat tarifesi, yangın tüpü bulundurma, hijyen belgesi, et damgası, ecza dolabı, sigara içilmez levhası için denetlemeler düzenleniyor.

Zabıta ekiplerince uygunsuz işletmelere yönelik yasaklara uyulmaması durumunda ise idari para cezası uygulanıyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER