HaberlerGündemGaziantep’te işlek caddelere kişi sınırlaması getirildi

Gaziantep’te işlek caddelere kişi sınırlaması getirildi

Gaziantep Valiliği, Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında yoğun caddelere kişi sınırlaması getirildiğini açıkladı.

Gaziantep’te işlek caddelere kişi sınırlaması getirildi

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında bazı yeni kararların alındığı belirtildi.

Vali Davut Gül başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 pandemisi tedbirleri kapsamında kentin işlek caddelerine kişi sınırlaması getirildiği ve caddelere giriş ve çıkışların ise her 4 metrekareye bir kişi olacak şekilde sınırlandırıldığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığının 30 Kasım 2020 tarihli ve 20077 sayılı “Yeni Kısıtlamalar ve Tedbirler” konulu genelgesi uyarınca; vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu, bulunabileceği cadde, sokak ve mahallede yoğunluğun azaltılmasına yönelik olarak tedbirler alındığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“İlimiz Şahinbey ilçesine bağlı Karagöz Caddesi, Gaziler Caddesi, İnönü Caddesi, Karataş 400’üncü Cadde, Demokrasi Bulvarı ve Üniversite Bulvarı ile Şehitkamil ilçesine bağlı Maaşkuyu Caddesi, Korutürk Caddesi, Şoför Ali Caddesi, Prof. Muammer Aksoy Bulvarı ve Gazi Muhtar Paşa Bulvarı'nda aynı anda girilebilecek, bulunabilecek kişi sayısı 4 metrekare alana bir kişi olacak şekilde ilgili yerel yönetim tarafından tespit edilip giriş-çıkışların bu çerçevede düzenlenmesi kararı alındı.”

SGK ve İŞ-KUR İl Müdürlükleri hariç olmak üzere Gaziantep'teki kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma ve bitiş saatlerinin 10.00-12.30 ve 13.00-16.00 olarak belirlendiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

12 ilde göçmen kaçakçılığı operasyonu: 94 gözaltı kararı12 ilde göçmen kaçakçılığı operasyonu: 94 gözaltı kararıGaziantep’te 25 kilo sentetik uyuşturucu ele geçirildiGaziantep’te 25 kilo sentetik uyuşturucu ele geçirildiUyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 9 şüpheli tutuklandıUyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 9 şüpheli tutuklandıMardin kırsalında patlayıcı yapımında kullanılan oksijen tüpü bulunduMardin kırsalında patlayıcı yapımında kullanılan oksijen tüpü bulunduVIP kelimesinin anlamı nedir? VIP'nin açılımı nedir?VIP kelimesinin anlamı nedir? VIP'nin açılımı nedir?
SIRADAKİ HABER