HaberlerGündemGaziantep'te hayırsever desteği ile liseye modern spor salonu yapılacak

Gaziantep'te hayırsever desteği ile liseye modern spor salonu yapılacak

Gaziantep'te hayırsever Mehmet Akif Keretli, valilik koordinasyonunda başlatılan "100’üncü Yılda 100 Hayırsever" kampanyası kapsamında, kentteki bir okula spor salonu inşa edilmesi için nakdi destekte bulundu.

Gaziantep'te hayırsever desteği ile liseye modern spor salonu yapılacak

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan ve hayırseverlerin destekleri ile çok yönlü olarak büyümeye devam eden kampanya kapsamında hayırsever Mehmet Akif Keretli tarafından Şahinbey ilçesindeki Güneykent Anadolu Lisesine inşa edilecek modern spor salonu için protokol imzalandı.

Valilikte düzenlenen protokol töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, kentteki okul eksikliğinin giderilmesi, eğitim ve geleceğe yönelik yatırım yapılmasının hedeflendiği kampanyaya hayırsever ve kurumların desteklerinin devam ettiğini söyledi.

Kentin her alanda farkını ortaya koyarak örnek olmaya devam ettiğini belirten Gül, kampanyanın hayırseverlerin destekleriyle iyi bir şekilde ilerlediğini ifade ederek, “Okullar eskiden sadece sınıf olarak değerlendiriliyordu. Şimdi sınıfların ötesinde spor alanları, beceri tasarım atölyeleri, konferans salonları ile hepsi bir bütün oldu. Bugün de bir okulumuzun spor salonu ihtiyacı ortadan kalktı. Hayırseverimiz Mehmet Akif Keretli'ye teşekkür ediyoruz.” dedi.

Eğitime verilen destekleri önemsediklerini belirten Gül, “Biz, buradaki protokolleri çoğu zaman sanayicilerimizle yapıyoruz ama Gaziantep'in farklı özelliği de herkesin kendi ölçeğinde destek vermeye çalışmasıdır. Bu ziyadesiyle memnuniyet verici. Eğitim meselesi sadece sanayicinin değil, 2 milyon Gazianteplinin tamamının ve Türkiye'nin meselesidir.” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de öğrenci ve veliler adına hayırsever Keretli'ye teşekkür ederek, “Gaziantep hem akademisi hem de spor yönüyle gelişen bir şehir. Bu destek ‘Spor Şehri Gaziantep’ projemize de önemli bir katkı sunacaktır.” diye konuştu.

Hayırsever Mehmet Akif Keretli ise Gaziantep'in eğitimdeki yerini sanayi, turizm, ticaret ve ihracattaki konumuna ulaştırmak için verilen eğitim desteklerinin önemli olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER