HaberlerGündemGaziantep’te hayırsever aile cami yaptıracak

Gaziantep’te hayırsever aile cami yaptıracak

​Karkamış ilçesi Karşıyaka Mahallesinde yaptırılacak olan cami için Gaziantep Valiliği, Karkamış Kaymakamlığı, İl Müftülüğü ve Karkamış Belediyesi ile hayırsever Hüseyin Aslan arasında protokol imzalandı.

Gaziantep’te hayırsever aile cami yaptıracak

Valilik makamında gerçekleştirilen imza töreninde, Vali Davut Gül, Vali Yardımcısı Alper Çiftçi, Karkamış Kaymakamı Emin Bağlı, Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İlçe Müftüsü Mehmet Zeki Serdaroğlu ile hayırsever Hüseyin Aslan arasında mahalleye yaptırılacak olan cami inşaatı için imzalar atıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Gül, Karkamış ilçesine yaptıracağı cami için hayırsever Hüseyin Aslan ve katkı sunan herkese teşekkür ederek hayırsever sayısının artması temennisinde bulundu.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar da, “Camiler bizim Rabbimize kulluğumuzu, ibadetimizi, duamızı ve niyazımızı paylaştığımız mekânlardır.” ifadelerini kullanarak caminin ilçenin ikinci camisi olduğunu ve önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirtti.

Hayırsever Hüseyin Aslan ise caminin yapılmasına vesile olan herkese teşekkür ederek, “Allah’a şükürler olsun ki bu camiyi bana yaptırmayı nasip etti.” dedi.

Yapılacak caminin isminin ise Hacı Ömer Camii olacağı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER