HaberlerGündemGaziantep’te gerçeği aratmayan tatbikat yapıldı

Gaziantep’te gerçeği aratmayan tatbikat yapıldı

Şahinbey Belediyesi bünyesinde kurulan Şahinbey Belediyesi Arama Kurtarma (ŞAHKUT), UMKE ve AFAD ekipleri ile birlikte deprem tatbikatı yaptı.

Gaziantep’te gerçeği aratmayan tatbikat yapıldı

Şahinbey Belediyesi’nin Boğaziçi Bulvarı 2’inci etap çalışmaları için yaptığı yıkım alanında deprem tatbikatı yapan ŞAHKUT, UMKE ve AFAD ekipleri, göçük altında kalan depremzedelerin ilk yardım müdahalesi ile kurtarılmasını canlandırdı.

Tatbikatı izleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ŞAHKUT ekibinin her zaman göreve hazır olduğunu belirtti.

“Ülkemiz deprem bölgesi”

Türkiye’nin bir deprem bölgesi olduğuna dikkat çeken Tahmazoğlu, “Her türlü doğal afette hazırlıklı olmamız gerekiyor. Ülkemiz de resmi olarak kurulmuş olan AFAD ve UMKE ekipleri ile birlikte ŞAHKUT ekibimizde, kentsel dönüşüm çalışması yaptığımız alanda tatbikat gerçekleştirdi Amacımız; depreme karşı her an hazırlıklı olmak bu tatbikatlar bu açıdan çok önemli. Kentsel dönüşüm çalışmaları yaptığımız alanları da bu tür tatbikatlarla fırsata çevirmiş oluyoruz. Burada yapılan tatbikatlarla ileride yaşanabilecek depremlere karşı ekipler hazır tutulmuş oluyor. ŞAHKUT belediye bünyesinde çalışan personellerimizden kurulu bir ekip ve bu arkadaşlarımızın tamamı gönüllü olarak çalışıyor. Ekibimiz AFAD tarafından eğitiliyor ve bu eğitimleri sürekli olarak güncelliyoruz. Amacımız; dünyanın herhangi bir yerinde yaşanabilecek felaketlere karşı hazırlık olup oraya destek sağlamak. Bu güne kadar bu anlamda birçok noktada ŞAHKUT ekibimiz çalışmalara katıldı. Gönüllü olan tüm arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyor, UMKE, AFAD ve ŞAHKUT ekibimize başarılar diliyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER