HaberlerGündemGaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandı

Gaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandı

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi’nin bünyesindeki 196 sosyal tesisten 130 ayrı branşta 807 bin 930 kişi faydalandı.

Gaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, göreve geldiği günden bu yana “Halka Hizmet Hakka Hizmet” çizgisiyle yola çıkarak dev yatırımlar yaptı.

Göreve geldiği ilk yıllardan bu yana sosyal belediyecilik anlamında önemli yatırımlar yapan Tahmazoğlu göreve geldiğinde 11 olan sosyal tesisi sayısını 196’ya çıkararak 7’den 70’e her yaşta vatandaşa hizmet veriyor. 

Sosyal tesislerle insanların yaşamlarına dokunduklarını söyleyen Tahmazoğlu, göreve geldiklerinde 11 olan ve aynı anda 2 bin 300 civarında kursiyerin faydalandığı sosyal tesis sayısını 196’ya çıkardıklarını ifade etti.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek tesislerde meslek edindirme, eğitim ve spor alanında yapılan çalışmalara ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Tahmazoğlu, sosyal tesislerde meslek edindirme ve el işleri kursları vererek hanımların aile ekonomisine katkı sağlama imkanı bulduğuna dikkat çekti.

“Kurslar verip meslek sahibi yapıyoruz”

Meslek edindirme kursları kapsamında geleneksel el sanatları, bilgisayar işletmenliği ve bilgisayarlı muhasebe olmak üzere 130 ayrı branşta kurs bulunduğunu anımsatan Tahmazoğlu, “Eğitim kurslarımız kapsamında ise İngilizce, Arapça, Kur’an Kursu, anasınıfı, diksiyon, hızlı okuma, matematik, okuma-yazma, yabancılara Türkçe, liselere hazırlık, üniversiteye hazırlık kursları ile etüt ve rehberlik hizmetleri ve bunların yanı sıra bağlama, gitar, keman, kara kalem, yağlı boya resim, step, aerobik, fitness ve halk oyunları kurslarımız bulunmaktadır.” dedi.

Sosyal tesis yapımına büyük önem verdiklerini belirten Tahmazoğlu, “Birçok mahallemizde tesis yapacak yer olmadığı için kamulaştırmalar yaparak, yeni tesisler yaptık. Yaptığımız tesislerimiz semt sakinlerinin ikinci adresi haline geliyor. Bölge halkının talebine göre tesislerimizde kurslar açıyoruz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER