HaberlerGündemGaziantep’te elektrik kesintisi su kesintisine neden oldu

Gaziantep’te elektrik kesintisi su kesintisine neden oldu

Gaziantep’te sürekli gün içerisinde belli aralıklarla saatler süren elektrik kesintileri halkı mağdur etmeye devam ediyor.

Gaziantep’te elektrik kesintisi su kesintisine neden oldu

Halkı canından bezdiren elektrik kesintileri nedeniyle Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) yoğun fırtına ve kardan dolayı elektrik direklerinin zarar görmesi nedeniyle kentin bazı bölgelerine su veremez oldu.

Kentin büyük bir bölümünde sık sık yaşanan elektrik kesintileri sanayi şehri olan Gaziantep’te üretim başta olmak üzere birçok alanda hayatı olumsuz yönde etkilerken halkı da mağdur ediyor.

Her geçen gün artan elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkilerken küçük ve orta ölçekli sanayiciler de sık sık elektrik kesintisinden dolayı şikayetçi.

Kentte günlerdir süren elektrik kesintisinin su kesintisine de neden olması halkın büyük bir tepkisine neden oldu.

GASKİ'den yapılan yazılı açıklamada, içme suyu temin edilen ana isale hatlarına enerji temin eden elektrik direklerinin yoğun fırtına ve kar yağışı nedeniyle zarar gördüğü bildirildi.

İçme suyu terfi istasyonlarına enerji verilemediği için şehri besleyen depolara su temin edilemediği belirtilen açıklamada, “Enerji arızası giderilinceye kadar şehrin kuzey, orta ve doğu kesimlerinde su kesintisi yapılmasına zorunlu kalınmıştır. Arızanın giderilmesine müteakip sular şebekeye verilecektir.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Büro Memur-Sen'den zabıt kâtiplerini küçümseyen öğretim görevlisine tepkiBüro Memur-Sen'den zabıt kâtiplerini küçümseyen öğretim görevlisine tepkiDiyarbakır'da zincirleme trafik kazası: 6 yaralıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazası: 6 yaralıDiyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidirDiyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidirİdlip’de çadırda kalanlar için başlatılan “Briket ev” kampanyası devam ediyorİdlip’de çadırda kalanlar için başlatılan “Briket ev” kampanyası devam ediyorTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 64 kişi vefat etti, 13 bin 215 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 64 kişi vefat etti, 13 bin 215 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER