HaberlerGündemGaziantep’te Covid-19 vaka sayısı yüzde 66 düştü

Gaziantep’te Covid-19 vaka sayısı yüzde 66 düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftaya kadar artan Covid-19 vakalarından dolayı sık sık uyardığı Gaziantep’te vaka sayılarının yüzde 66’ya düştüğünü açıkladı.

Gaziantep’te Covid-19 vaka sayısı yüzde 66 düştü

Bakan Koca’nın açıklamasına ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte Coronavirus (Covid-19) vaka sayılarının düşmesiyle ilgili “rehavete kapılmama” uyarısında bulundu.

“Rehavete kapılmamalıyız”

Vali Gül, “Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre ilimizde vaka sayısı yüzde 66 düştü. Bu başarıyı sizlerin disiplinli yaşamına borçluyuz. Avrupa’da artış var. Gaziantep ticari hareketliliğin olduğu bir şehir. Rehavete kapılırsak en sıkıntılı illerden birisi olabiliriz.” dedi.

Gaziantep il Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki de sağlık çalışanları ile çektiği bir fotoğrafı paylaşarak şunları söyledi:

“Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Gaziantep'i ilk sırada saydı. İlimiz için çok önemli bir gelişmeyi duyuran Bakan Koca, ‘Gaziantep’te vaka artışlarında yüzde 66 düşüş sağlandı’ dedi. Bu başarı özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın. Bu başarı tedbirlere uyan Gazianteplilerin.”

İLGİLİ HABERLER

Etkinliklere 15 gün süreyle izin şartı getirildiEtkinliklere 15 gün süreyle izin şartı getirildiBağlar Belediyesi ilçede temizlik çalışmalarını sürdürüyorBağlar Belediyesi ilçede temizlik çalışmalarını sürdürüyorAsiltürk: İstanbul Sözleşmesi konusunda Erdoğan'ın tavrı iptalden yanaAsiltürk: İstanbul Sözleşmesi konusunda Erdoğan'ın tavrı iptalden yanaAB Türkiye Delegasyonu Başkanı Landrut Gaziantep’te ziyaretlerde bulunduAB Türkiye Delegasyonu Başkanı Landrut Gaziantep’te ziyaretlerde bulunduBatman Kasaplar Derneği Başkanı Rüzgar: Besiciler zarar etmektedirBatman Kasaplar Derneği Başkanı Rüzgar: Besiciler zarar etmektedir
SIRADAKİ HABER