HaberlerGündemGaziantep'te Covid-19 kurallarını ihlal eden 936 kişiye para cezası

Gaziantep'te Covid-19 kurallarını ihlal eden 936 kişiye para cezası

Gaziantep'te sosyal mesafeye uymadıkları, maske takmadıkları ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle 936 kişiye para cezası verildi.

Gaziantep'te Covid-19 kurallarını ihlal eden 936 kişiye para cezası

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 önlemleri kapsamında kentte gerçekleştirilen denetimlerin aralıksız devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda 26- 27 Aralık’ta gerçekleştirilen denetimlerde, 76 kişiye sosyal mesafeye uymadıkları ve maske takmadıkları, bir kişiye karantina hükümlerine aykırı davrandığı ve 859 kişiye de sokağa çıkma kısıtlamasına uymadıkları gerekçesiyle para cezası verildiği bildirildi.

Maske takma ve sosyal mesafe kuralını ilk kez ihlal ettikleri tespit edilen 104 kişinin ikaz edildiği ifade edilen açıklamada, denetimlerde 483 işyerinin denetlendiği ve işyerlerinde her hangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden sağanak ve kar uyarısıMeteorolojiden sağanak ve kar uyarısı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandıİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİllerin risk durumu nasıl belirlendi?İllerin risk durumu nasıl belirlendi?Hız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiHız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildi
SIRADAKİ HABER