HaberlerGündemGaziantep’te Covid-19 denetimi yapıldı

Gaziantep’te Covid-19 denetimi yapıldı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gaziantep’te Covid-19 denetimi yapıldı

Çalışmalar kapsamında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, zabıta ekipleri ile birlikte Covid-19 denetimi gerçekleştirdi. Tahmazoğlu ekiplerle birlikte vatandaşların sağlığı için hijyen, fırsatçılara göz açtırmamak için de fiyat denetimi yaptı.

Denetimlerin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, zabıta ekiplerinin denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürdüğünü belirtti.

İlçe genelinde vatandaşların sağlığını korumak için pek çok çalışma yürüttüklerini anımsatan Tahmazoğlu, “Bir yandan dezenfekte çalışmaları yaparken diğer taraftan da Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, maske, mesafe ve hijyen denetimlerini gerçekleştiriyor. Şahinbey Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerimiz 365 gün 24 saat aralıksız bir şekilde denetimlerini sürdürüyor. Yapmış olduğumuz denetimler halkımızın daha sağlıklı ürünlere ulaşabilmeleri ve iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını kontrol etmek için yapılıyor. Koronavirüs’ten dolayı hijyen kurallarına daha dikkat edilmesi gerekiyor. İlçemiz genelinde denetimlerimiz ve ortak kullanım alanlarındaki dezenfekte çalışmalarımız devam edecek. Halkın sağlığı her şeyden önemli. Onun için hep birlikte ülkemizde ve dünyada hızlıca yayılan bu salgına karşı inşallah temizlik ve hijyen kurallarına uyarak atlatacağız.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER