HaberlerGündemGaziantep’te bütün camilerde yağmur duası yapıldı

Gaziantep’te bütün camilerde yağmur duası yapıldı

Sonbaharın kurak geçmesi ve barajlardaki suyun gittikçe azalması nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de cuma namazının ardından bütün camilerde yağmur duası yapıldı.

Gaziantep’te bütün camilerde yağmur duası yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 81 ilde cuma namazı kılacak vatandaşları okunacak yağmur duasına davet etmesinin ardından Gaziantep’te de cuma namazı sonrası eller yağmur duası için açıldı.

Şahinbey ilçesindeki Ali Erçelebi Camii’ne gelen vatandaşlar, cuma namazı öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Su, hayat ve şifa kaynağımız” konulu hutbeyi dinledi.

“Su, hayat ve şifa kaynağımız" konulu hutbeyi okuyan Ali Erçelebi cami imam hatibi Atıf Deniz, suyun bilinçli kullanılması ve israf edilmemesi gerektiğini söyledi.

Gaziantep’te bütün camilerde yağmur duası yapıldı

Kur'an-ı Kerim'den israf ve su ile ilgili ayetleri aktaran Deniz, temizlik ve suyun hayattaki önemini vurguladı.

Hutbenin ardından cuma namazını sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun eda eden vatandaşlar, namaz sonrası Deniz’in yaptığı duaya hep bir ağızdan “amin” dedi. Dua sırasında cemaatten bazı kişilerin duygulandığı görüldü.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER