HaberlerGündemGaziantep’te aranan 91 şüpheli yakalandı

Gaziantep’te aranan 91 şüpheli yakalandı

Gaziantep’te asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 91 şüpheli yakalanırken uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda da gözaltına alınan 84 şüpheliden 10’u tutuklandı.

Gaziantep’te aranan 91 şüpheli yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde asayiş uygulaması, hırsızlık şüphelilerine ve uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Dün gerçekleştirilen asayiş uygulamaları, uyuşturucu satıcıları ve hırsızlık şüphelilerine yönelik yapılan operasyonlarla ilgili bilgi verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“16.03.2021 günü ilimiz genelinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında 60 şüpheli şahsa uyuşturucu madde bulundurmak kullanmak ve ticaretinden işlem yapılmış, 6 şahıs tutuklanmış, 3 şahıs adli kontrol altına alınmıştır. Aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda ise 91 şahıs yakalanmıştır. Hırsızlık olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda 24 şüpheli şahsa işlem yapılmış, 13 faili meçhul olay aydınlatılmış, 4 şahıs tutuklanmış, 5 şahıs adli kontrol almıştır. Gün içerisinde yapılan çalışmalarda ise 3 şahsa kabahatlerden işlem yapılmıştır.” denildi.

Operasyonlarda ve asayiş uygulamalarında şüphelilerin adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda ise, 164 gram uyuşturucu, 100 adet uyarıcı hap, 828 paket gümrük kaçağı sigara, 21 kilogram nargile tütünü, 9 adet ruhsatsız tabanca,  bir adet tüfek, 4 adet kurusıkı tabanca, 66 adet fişek, bir adet çalıntı motosiklet, çok sayıda çalıntı elektronik malzeme ve 61 adet kesici alet ele geçirildiği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER