HaberlerGündemGaziantep’te 4-6 yaş arası çocuklar için Kur’an kursu yaptırılacak

Gaziantep’te 4-6 yaş arası çocuklar için Kur’an kursu yaptırılacak

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, hayırseverler ve ilgili kurumlar işbirliğinde eğitim başta olmak üzere birçok alanda çeşitli protokoller imzalanıyor.

Gaziantep’te 4-6 yaş arası çocuklar için Kur’an kursu yaptırılacak

Bu kapsamda Gaziantep Valiliği öncülüğünde Şehitkamil Kaymakamlığı, İl Müftülüğü, Şehitkamil İlçe Müftülüğü, Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ile hayırsever Ömer Bozatlı ve ailesi arasında kentte 4-6 yaş arası çocukların eğitim görecekleri Kur’an kursu için protokol imzalandı.

Valilikte imzalanan protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, hayata geçirilen her projenin Gaziantep’i bir adım daha ileriye taşımak amacı taşıdığını söyledi.

Hayırsever Ömer Bozatlı ve ailesi ile emeği geçen herkese teşekkür eden Gül, “Bazı hayırseverlerimiz ile okul protokolü bazıları ile spor salonu, cami, Kur’an kursu protokolleri yapıyoruz. Sanayi alanında hayırseverlerimiz olduğu gibi toplumun diğer alanlarında da hayırseverlerimiz var.  Kimi zaman bir emekli vatandaşımız kimi zaman dışarda olan bir hemşerimiz ama baktığımız zaman hepsinin ortak amacı Gaziantep’i bir adım daha ileriye götürmek.” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, emeği geçenlere ve hayırsever Ömer Bozatlı’ya teşekkür ederek, “Bizi biz yapan değerler akşamdan sabaha çocuklarımıza yerleşmiyor, uzunca bir yolculuk. Dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızın yaptığı bu çalışma çok kıymetli. Çocuklarımızı işin başında her yönüyle bedenen, ruhen, madden, manen yetiştirmemiz, geleceğe hazırlanmamız lazım. İnsana yatırım yapmamız lazım. Bu açıdan biz lojistikçiyiz. Bize düşen ne varsa bu anlamda hocalarımızın emrindeyiz. Valimize koordine ettiği için çok teşekkür ediyoruz. ”şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ise 4-6 Yaş Kuran kursunun önemine değinerek, şunları söyledi:

“4-6 Yaş Kur’an kursları çocuklarımızın şahsiyetinin, kimliğinin oluştuğu kritik dönemde yavrularımıza, ezan, bayrak, mukaddesata dair bütün değerlerimizi vermeye çalıştığımız, Diyanet İşleri Başkanlığı uhdesinde Kur’an kursu çalışmalarıdır. Yavrularımız burada hem anaokulu ile alakalı etkinlikleri yerine getiriyorlar hem de bir yandan da Allah’ın kitabını, bizi biz yapan değerlerimizi öğreniyorlar.” 

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da 4-6 Yaş Kur’an kursunun Gaziantep’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hayırsever Ömer Bozatlı ve oğulları ise protokolün hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından arsası Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen 4-6 Yaş Kur’an kursunun protokolü imzalandı. 

Söz konusu Kur’an kursunun isminin Ömer Bozatlı 4-6 Yaş Kur’an kursu olarak anılacağı bildirildi.

Törene, Vali Davut Gül’ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin ile hayırsever Ömer Bozatlı ve oğulları katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER