HaberlerGündemGaziantep merkezli PKK operasyonunda 42 kişi gözaltına alındı

Gaziantep merkezli PKK operasyonunda 42 kişi gözaltına alındı

Gaziantep merkezli 6 ilde PKK’ye yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda aralarında HDP ve DBP'li parti yöneticileri ile bazı avukatların da bulunduğu 42 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep merkezli PKK operasyonunda 42 kişi gözaltına alındı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK/KCK'nın kentteki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 49 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kararın ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Gaziantep, İstanbul, Diyarbakır, Şanlıurfa, Antalya ve Şırnak'ta daha önceden belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Operasyonda aralarında HDP ve DBP'li parti yöneticileri ile bazı avukatların da bulunduğu 42 şüpheli gözaltına alındı.

HDP ve DBP parti binaları ile şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada, çok sayıda doküman ve dijital materyal ele geçirilirken şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER