HaberlerGündemGaziantep merkezli PKK operasyonunda 42 kişi gözaltına alındı

Gaziantep merkezli PKK operasyonunda 42 kişi gözaltına alındı

Gaziantep merkezli 6 ilde PKK’ye yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda aralarında HDP ve DBP'li parti yöneticileri ile bazı avukatların da bulunduğu 42 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep merkezli PKK operasyonunda 42 kişi gözaltına alındı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK/KCK'nın kentteki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 49 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kararın ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Gaziantep, İstanbul, Diyarbakır, Şanlıurfa, Antalya ve Şırnak'ta daha önceden belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Operasyonda aralarında HDP ve DBP'li parti yöneticileri ile bazı avukatların da bulunduğu 42 şüpheli gözaltına alındı.

HDP ve DBP parti binaları ile şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada, çok sayıda doküman ve dijital materyal ele geçirilirken şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER