HaberlerGündemGaziantep’in kurtuluşunun 99'uncu yıldönümü kutlandı

Gaziantep’in kurtuluşunun 99'uncu yıldönümü kutlandı

Gaziantep'in, sömürgeci ve işgalci Fransız işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Gaziantep’in kurtuluşunun 99'uncu yıldönümü kutlandı

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda düzenlenen ve kent protokolünün de katıldığı törende, Antep Savunması’nda şehit olanlar için dualar edildi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende, meydandaki anıta çelenk konuldu. Daha sonra ise İstiklal Marşı okundu ve anıttaki Türkiye bayrağına gazilik madalyası takıldı.

Törende daha sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep'in kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü nedeniyle gönderdiği kutlama mesajı okundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da törene kutlama mesajı gönderdi.

Buradaki törenin ardından ise Vali Gül ve beraberindekiler, kortej halinde Yeşilsu Parkı’ndaki Şehitler Abidesi'ne yürüyerek şehitliğe karanfil bıraktı.

Abide de Antep Savunması şehitleri için 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı askerleri tarafından saygı atışı yapıldı.

Tören, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar tarafından şehitler için okunan dua ile son buldu.

Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, siyasi partiler ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyorHava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyorCenevre'de "Kıbrıs" toplantısı yapılacakCenevre'de "Kıbrıs" toplantısı yapılacakAdana'da mahalle bekçilerine silahlı saldırıAdana'da mahalle bekçilerine silahlı saldırıMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındı
SIRADAKİ HABER