HaberlerGündemGaziantep’in 3 yemeği daha tescillendi

Gaziantep’in 3 yemeği daha tescillendi

Gaziantep mutfağıyla özdeşleşmiş lezzetlerden küşleme kebabı, malhıtalı köftesi ve öz çorbaya coğrafi işaret tescil belgesi verildi.

Gaziantep’in 3 yemeği daha tescillendi

“Gastronominin başkenti” Gaziantep’in mutfağına ait yöresel lezzetlerinden olan 3 yemeğe Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle coğrafi işaret tescili gerçekleştirildi.  

Coğrafi işaret tescil belgesi onaylanan yöresel lezzetleriyle birlikte Gaziantep, 40 coğrafi işaret ve bir geleneksel ürün ile Türkiye’de en fazla tescilli ürüne sahip olan il unvanını korudu.

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteninde Gaziantep’in tescillenen 3 ürünün yanı sıra Bitlis büryan kebabı, Cizre memilhava kurabiyesi, Kütahya bitli helva ve Ömerli karfoki üzümü tescil onayı alan diğer ürünler oldu.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep’te Hizb-ut Tahrir'e yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındıGaziantep’te Hizb-ut Tahrir'e yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındıBatman Üniversitesi’nde tekstil bölümü açılması talebiBatman Üniversitesi’nde tekstil bölümü açılması talebiSınır hattında 1'i DAİŞ mensubu 11 kişi yakalandıSınır hattında 1'i DAİŞ mensubu 11 kişi yakalandıBatman’da Covid-19 ile mücadelede denetimler devam edecekBatman’da Covid-19 ile mücadelede denetimler devam edecekİstanbul barajlarındaki doluluk oranı üçe katlandıİstanbul barajlarındaki doluluk oranı üçe katlandı
SIRADAKİ HABER