HaberlerGündemGaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nden Cumhuriyet Başsavcısı Düzgün’e ziyaret

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nden Cumhuriyet Başsavcısı Düzgün’e ziyaret

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve yönetim kurulu, Gaziantep’e Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Önder Kemal Sekücü’yü makamında ziyaret etti.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nden Cumhuriyet Başsavcısı Düzgün’e ziyaret

Başsavcı Sekücü, Ay ve beraberindeki heyeti makamında kabul ederek basının sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sekücü, Ay ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ay ve gazeteciler, Başsavcı Sekücü’ye “hayırlı olsun” dileklerinde bulunduktan sonra Gaziantep basınının genel durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün geçtiğimiz günlerde yaptığı, “Basın camiasındaki çürük elmalar ayıklanacak” şeklindeki açıklaması da gündeme geldi.

Sekücü, basının önemli olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini belirttikten sonra tehdit ve şantajla karşı karşıya kalanların Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmasını istedi.

Sekücü, “Bu tür konularda yargının tutumu çok açık ve net. Şantaj ve tehdide maruz kalan her vatandaş şikâyetini bize ilettiği takdirde gereğini yaparız. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan kim olursa olsun, Gaziantep Adliyesine gelerek şikâyetçi olduğu takdirde, yasalar çerçevesinde hakkını arayabilir. Devlet mağdur vatandaşını koruyacaktır.” dedi.

Basını önemsediklerini belirten Sekücü, “Çünkü toplumun doğru bilgilendirilmesi açısından basın çok önemli. Bu anlamda Gaziantep basını ile iyi bir diyalog ortamı kurmak için çalışacağız.” diye konuştu.

basının desteklenmesini önemsediklerini belirten Sekücü, yerel medyanın önemli gelir kalemlerinden birisi olan icra ilanlarının, belli bir meblağa kadar olanlarını yerel medyaya yansıtmak için çalışma yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Başkan Ay da Sekücü’ye basının yaşadığı sorunlar hakkında bilgi vererek özellikle Covid-19 salgını dönemi ile birlikte basının ekonomik sıkıntılarının önemli ölçüde arttığına dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER