HaberlerGündemGaziantep’e Vadi Park yapılacak

Gaziantep’e Vadi Park yapılacak

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yapımına başlanan, 2021 yılının mayıs ayında halkın hizmetine sunulması planlanan ve 91 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Vadi Park’ta çalışmalar devam ediyor.

Gaziantep’e Vadi Park yapılacak

Gaziantep Valisi Davut Gül, önemli bir bölümü tamamlanan Vadi Park’ı gezdi. Vali Gül, park ile ilgili Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’ndan bilgi aldı.

Vali Gül, parkta yaptığı incelemenin ardından yaptığı açıklamada, Gaziantep’in bu tür alanlara ihtiyacın olduğunu söyledi.

İlçenin İbrahimli Mahallesi'nde yapımına başlanan parkın yaklaşık 90 bin metrekarelik bir alan olduğunu ifade eden Gül, “Gerçekten nitelikli bir park. Özellikle de yürüyüş alanlarının büyük olması, ağaçların nitelikli ve yetişkin olması bizleri heyecanlandırdı. Bir an önce bitmesini bekliyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımıza, Başkan Yardımcılarımıza ve tüm ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

“Mayıs ayı gibi milletimizin hizmetine sunulmuş olacak”

Amaçlarının yaşanabilir kentler sıralamasında Gaziantep’i daha yukarı sıralara çıkarmak olduğunu dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da şunları söyledi:

“Sıralamada yükselmek de nitelikli yeşil alanlar ve sosyal alanlarla oluyor. Bu bölgede imar planı yapılırken bu noktada yapılan planlama düzgün yapıldığı için geniş park alanları bırakıldı. Geçmiş dönemde cetvel artığı dediğimiz köşelerde kalan bin metrelik, 5 bin metrelik planlamalar yapılıyordu. Biz, artık yeni planlamalarda buna müsaade etmiyoruz. Yapımı devam eden parkımız, inşallah mayıs ayı gibi milletimizin hizmetine sunulmuş olacak. Amacımız; insanlarımızın rahat bir şekilde spor yapabileceği, çocuklarımızın bitkileri tanıyabileceği, nitelikli ve kaliteli zaman geçirilecek bir ortamı sunmak. Bu açıdan önemli görüyoruz. Ben, bizlere göstermiş olduğu önderlikten dolayı başta sayın valimiz olmak üzere emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Vadi Park

İbrahimli Mahallesi sınırları içerisine toplam 91 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Vadi Park, içerisinde parkın iki bölümünü birbirine bağlayan 300 metre uzunluğunda yeşil köprü, 2 bin 400 metrekare biyolojik gölet, 3 kilometre yürüyüş parkuru, yaklaşık 2 kilometre bisiklet yolu, yoga alanı, yaşlılar için 800 metrekare büyüklüğünde fitness ve refleksoloji alanı, 2 adet 570 metrekare büyüklüğünde fitness alanı, bir adet skate park, 2 adet futbol sahası ve basket sahası, farklı yaş gruplarına göre toplam 4 bin 360 metrekare çocuk oyun parkları, kum havuzu, güvenlik kulübesi ve WC bulunacak. Parka ait toplam 270 araçlık otopark alanı yapılacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER