HaberlerGündemGazelli çocuklar için oyuncak kampanyası

Gazelli çocuklar için oyuncak kampanyası

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) öğrencileri, Gazzeli çocuklara oyuncak toplama kampanyası başlattı.

Gazelli çocuklar için oyuncak kampanyası
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) öğrencileri, Gazzeli çocuklara oyuncak toplama kampanyası başlattı.

Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar yaptığı açıklamada, sağlanan ateşkesin ardından Gazze’deki çocukların yüzlerinin gülmesi ve öğrencilerin yardımlaşma duygularının pekiştirilmesi için oyuncak toplama kampanyası başlattıklarını söyledi. Karapınar, proje çerçevesinde Gazzeli arkadaşları için hediye paketi hazırlayan ve mektuplar yazan öğrencilerin yaşıtlarının yüzlerini güldürecek olmanın sevincini yaşayacaklarını belirterek, "Kampanyamıza destek sunan değerli öğrencilerimize, velilerimize ve tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Oyuncakları teslim alan Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Leyla Epözdemir ise "Çatışma mağduru Gazzeli çocuklara gönderilmek üzere oyuncaklar topladık. Biliyoruz ki savaştan etkilenen en masum kesim çocuklardır. Bilinçli öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin verdikleri destek bizim için çok önemli. Toplanan oyuncaklar ile Gazze’deki çocukların yüzlerinin gülmesini sağlayacağız. Bu iyilik hareketinin devamlı olmasını dilerim." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Güzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vuruldu
SIRADAKİ HABER