HaberlerGündemGAZDAŞ: Doğalgaz iç tesisatı, alt yapı şebekesi kadar güvenli kurulmalı

GAZDAŞ: Doğalgaz iç tesisatı, alt yapı şebekesi kadar güvenli kurulmalı

GAZDAŞ, kış aylarının yaklaşması ile birlikte artan doğal gaz dönüşüm işlemlerinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapılması konusunda aboneleri bilgilendirdi. GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, abonelerin, güvenilir ve sertifikalı iç tesisat firmalarıyla çalışmaları gerektiğini söyleyerek, doğal gaz iç tesisatının en az altyapı şebekeleri kadar güvenli ve sağlıklı şekilde kurulması ge

GAZDAŞ: Doğalgaz iç tesisatı, alt yapı şebekesi kadar güvenli kurulmalı
GAZDAŞ, kış aylarının yaklaşması ile birlikte artan doğal gaz dönüşüm işlemlerinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapılması konusunda aboneleri bilgilendirdi. GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, abonelerin, güvenilir ve sertifikalı iç tesisat firmalarıyla çalışmaları gerektiğini söyleyerek, doğal gaz iç tesisatının en az altyapı şebekeleri kadar güvenli ve sağlıklı şekilde kurulması gerektiğini vurguladı.

Belirli bir süreci gerektiren iç tesisat dönüşüm işlemlerinde vatandaşların dikkat etmeleri gereken konular olduğunu Yalçın, "Doğal gaz iç tesisatının en az altyapı şebekeleri kadar güvenli şekilde kurulması büyük önem taşıyor. Bunun için abonelerimiz, düşük maliyetli ve güvenliklerini hiçe sayan uygulamalardan kaçınmalı ve bu işlemi sertifikalı firmalara yaptırmalılar. Aboneler, iç tesisat firmalarını seçmeden önce, GAZDAŞ’tan bilgi alabilir veya şirketin daha önce yaptığı işleri araştırabilirler.” dedi. Yalçın açıklamasını şöyle sürdürdü: "Abonelerimizin, tesisatın yapımı sırasında bir sorun yaşamamaları ve tesisatın kalite standardına uygun şekilde kurulması için çalıştıkları firma ile sözleşme imzalamaları gerekiyor. Sözleşmede firmanın sahip olduğu sorumluluklar, işin tamamlanma süresi, kullanılacak malzemenin nitelikleri ve ödeme şekli mutlaka yer almalı. Mevzuat gereği zorunlu olan iç tesisat sigortasının iç tesisat firmasından talep edilmesi de unutulmamalı."

İç tesisat firmalarına yetki verirken çok hassas davrandıklarını belirten Muzaffer Yalçın, "İç tesisat kurulum işlemi, uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Firmaların sertifika alabilmesi için öncelikle deneyimli olmaları ve daha önce yapmış oldukları işlere ait iş bitirme belgelerini ve referanslarını sunmaları gerekiyor. Bu firmalara yapacakları tüm projelerde teknik şartnameye uymalarını ve uygun olmayan hiçbir malzemeyi kullanmamalarını şart koşuyoruz." dedi.

İç tesisatın kurulumu sonrasında GAZDAŞ yetkililerinin tesisatı incelediklerini ve güvenli olmayan tesisatlara onay vermediklerini belirten Yalçın şunları söyledi: "Bu süreçte önce keşif ve teknik etüt yapılıyor. İnceleme sırasında kalorifer kazanı, baca, kazan dairesinin havalandırması, elektrik ve topraklama tesisatları ile aydınlatma sisteminin uygunluğu kontrol ediliyor. Bütün bu işlemlerin standartlara uygun yapılması abonelerimizin güvenliği açısından büyük önem taşıyor."

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER