HaberlerGündemGara'da katledilen son kişinin kimliği de belirlendi

Gara'da katledilen son kişinin kimliği de belirlendi

Gara bölgesinde PKK tarafından katledilen 13 kişiden kimliği belirlenemeyen şahsın Irak vatandaşı Jotyar Muhsin Hussein olduğu tespit edildi.

Gara'da katledilen son kişinin kimliği de belirlendi

Önceki yıllarda PKK tarafından kaçırılan ve aralarında asker ve polisin de bulunduğu 13 kişinin, 10 Şubat tarihinde, Gara bölgesinde yakın mesafeden katledildiği açıklanmıştı.

Malatya Adli Tıp Kurumu'nda yapılan teşhis ve tespit çalışmaları neticesinde, 12 kişinin kimlik tespiti yapılırken, kalan bir kişinin ise kimlik tespit çalışmaları sürüyordu.

Bugün Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada, Adli Tıp Kurumu'nda kimliği belirlenemeyen şahıs için devam eden teşhis ve tespit çalışmaları neticesinde, şahsın Irak vatandaşı Jotyar Muhsin Hussein olduğunun tespit edildiği ve naaşının Irak'tan gelen ailesi nezaretinde defnedilmek üzere ülkesine gönderildiği kaydedildi. 

İLGİLİ HABERLER

Tarım işçileri taşıyan minibüs devrildi:12 yaralıTarım işçileri taşıyan minibüs devrildi:12 yaralıDiyarbakır'da kaza: 2'si ağır 3 yaralıDiyarbakır'da kaza: 2'si ağır 3 yaralıAkdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde depremGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldıGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldıAdıyaman'da araç aramasında bulunan faturasız matkaplara el konulduAdıyaman'da araç aramasında bulunan faturasız matkaplara el konuldu
SIRADAKİ HABER