HaberlerGündemGara'da katledilen son kişinin kimliği de belirlendi

Gara'da katledilen son kişinin kimliği de belirlendi

Gara bölgesinde PKK tarafından katledilen 13 kişiden kimliği belirlenemeyen şahsın Irak vatandaşı Jotyar Muhsin Hussein olduğu tespit edildi.

Gara'da katledilen son kişinin kimliği de belirlendi

Önceki yıllarda PKK tarafından kaçırılan ve aralarında asker ve polisin de bulunduğu 13 kişinin, 10 Şubat tarihinde, Gara bölgesinde yakın mesafeden katledildiği açıklanmıştı.

Malatya Adli Tıp Kurumu'nda yapılan teşhis ve tespit çalışmaları neticesinde, 12 kişinin kimlik tespiti yapılırken, kalan bir kişinin ise kimlik tespit çalışmaları sürüyordu.

Bugün Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada, Adli Tıp Kurumu'nda kimliği belirlenemeyen şahıs için devam eden teşhis ve tespit çalışmaları neticesinde, şahsın Irak vatandaşı Jotyar Muhsin Hussein olduğunun tespit edildiği ve naaşının Irak'tan gelen ailesi nezaretinde defnedilmek üzere ülkesine gönderildiği kaydedildi. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER