HaberlerGündemGara’da katledilen görevlilerden son kişinin kimliği henüz belirlenemedi

Gara’da katledilen görevlilerden son kişinin kimliği henüz belirlenemedi

Gara Bölgesinde PKK tarafından katledilen 13 kişiden 12'sinin kimlik tespiti yapılırken, kalan bir kişinin ise kimlik tespit çalışmalarına devam ediliyor.

Gara’da katledilen görevlilerden son kişinin kimliği henüz belirlenemedi

PKK tarafından yakınları kaçırılan aileler, katledilen görevlilerin kendi evlatları olup olmadığını teşhis etmek için Malatya Adli Tıp Kurumu’na gelmeye devam ediyor.

Dün gelen iki aile de yaptıkları teşhiste naaşın kendi evlatları olmadığını belirtti.   Bugün de Diyarbakır’dan bir ailenin kimlik tespiti için geldiği ancak bir sonucun çıkmadığı öğrenildi.

Önceki yıllarda PKK tarafından kaçırılan ve aralarında asker ve polisin de bulunduğu 13 görevli, 10 Şubat 2021 tarihinde, Gara Bölgesinde yakın mesafeden katledildiği açıklanmıştı.

Malatya Adli Tıp Kurumu’nda yapılan teşhis ve tespit çalışmaları neticesinde, 12 kişinin kimlik tespitleri yapılırken, kalan bir kişinin ise kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

 

İLGİLİ HABERLER

100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandıİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİllerin risk durumu nasıl belirlendi?İllerin risk durumu nasıl belirlendi?Hız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiHız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklamasıGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklaması
SIRADAKİ HABER