HaberlerGündemGara'da katledilen görevliler için Van'da tepki yürüyüşü yapıldı

Gara'da katledilen görevliler için Van'da tepki yürüyüşü yapıldı

Van'da, Gara'da katledilen 13 görevli için yapılan yürüyüşte PKK'ye büyük tepki yağdı.

Gara'da katledilen görevliler için Van'da tepki yürüyüşü yapıldı

Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksek Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, kaymakamlar, belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, MHP İl Başkanı Salih Güngöralp, CHP İl Başkanı Mehmet Kurukçu ve Gelecek Partisi Van il Başkanı Karabıyık, siyasi parti ve sivil toplum kuruşu temsilcileri ile vatandaşlar Kent Meydanı'nda bir araya geldi.

Ellerinde Türkiye bayrağı ve dövizlerle yürüyen halk, PKK aleyhine sloganlar attı.

Hazreti Ömer Camisi avlusuna kadar yapılan yürüyüşün ardından, hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim tilavet edildi.

Daha sonra düzenlenen basın açıklamasını Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Ali Uca okudu.

Basın açıklamasının ardından katledilen görevliler için sela okundu, İl Müftüsü Ömer Keskin'in yaptığı duayla program sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde depremGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldıGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldıAdıyaman'da araç aramasında bulunan faturasız matkaplara el konulduAdıyaman'da araç aramasında bulunan faturasız matkaplara el konulduSuüstü ve hava savunma atışları tatbikatı Suüstü ve hava savunma atışları tatbikatıİstanbul merkezli 36 ilde Silici-2 Operasyonuİstanbul merkezli 36 ilde Silici-2 Operasyonu
SIRADAKİ HABER