HaberlerGündemGara'da katledilen görevliler için Van'da tepki yürüyüşü yapıldı

Gara'da katledilen görevliler için Van'da tepki yürüyüşü yapıldı

Van'da, Gara'da katledilen 13 görevli için yapılan yürüyüşte PKK'ye büyük tepki yağdı.

Gara'da katledilen görevliler için Van'da tepki yürüyüşü yapıldı

Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksek Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, kaymakamlar, belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, MHP İl Başkanı Salih Güngöralp, CHP İl Başkanı Mehmet Kurukçu ve Gelecek Partisi Van il Başkanı Karabıyık, siyasi parti ve sivil toplum kuruşu temsilcileri ile vatandaşlar Kent Meydanı'nda bir araya geldi.

Ellerinde Türkiye bayrağı ve dövizlerle yürüyen halk, PKK aleyhine sloganlar attı.

Hazreti Ömer Camisi avlusuna kadar yapılan yürüyüşün ardından, hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim tilavet edildi.

Daha sonra düzenlenen basın açıklamasını Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Ali Uca okudu.

Basın açıklamasının ardından katledilen görevliler için sela okundu, İl Müftüsü Ömer Keskin'in yaptığı duayla program sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER