HaberlerGündemFETÖ'ye yönelik "kumpas" operasyonu: 75 gözaltı kararı

FETÖ'ye yönelik "kumpas" operasyonu: 75 gözaltı kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında, 16 ilde FETÖ'nün emniyet yapılanmasında yer aldıkları belirlenen 75 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

FETÖ'ye yönelik "kumpas" operasyonu: 75 gözaltı kararı

Şüphelilerin, "Poyrazköy 1-2", "Amirallere Suikast 1-2", "Kafes Eylem Planı" ve "ÇEV/ÇYDD" dava dosyalarının hazırlanma aşamasında görev aldıkları belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde çalışmış şüphelilerden 67'sinin ihraç, 7'sinin aktif, 1'inin emekli polis olduğu aktarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER