HaberlerGündemFETÖ'nün "çalışma evleri" operasyonunda 9 şüpheli yakalandı

FETÖ'nün "çalışma evleri" operasyonunda 9 şüpheli yakalandı

İstanbul merkezli 6 ilde FETÖ'nün "çalışma evlerine" yönelik gerçekleştirilen operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 10 şüpheliden 9'u gözaltına alındı.

FETÖ'nün "çalışma evleri" operasyonunda 9 şüpheli yakalandı

Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ soruşturmaları kapsamında, 2013 yılında örgütün İstanbul'daki "çalışma evleri"nde kaldığı tespit edilen ve burada hâkimlik-savcılık sınavlarına hazırlanan, aralarında avukatların da bulunduğu 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılığın talimatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, Gaziantep, Kahramanmaraş, Siirt, Şanlıurfa ve Kayseri'de düzenlediği eş zamanlı operasyonda, zanlılardan 9'unu yakaladı.

Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor, firari zanlının yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Şüphelilerin örgütün 3 sözde yöneticisi ile irtibatlı oldukları, ayrıca HTS kayıtlarına göre de söz konusu çalışma evlerinde kaldıkları tespit edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER