HaberlerGündemEvsiz ve kimsesizler için 55 milyon TL kaynak

Evsiz ve kimsesizler için 55 milyon TL kaynak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Şubat ayında, evsiz ve kimsesizler için kullanılmak üzere SYDV'lerimize 55 milyon TL kaynak aktardık." dedi.

Evsiz ve kimsesizler için 55 milyon TL kaynak

Evsizlere Konaklama Projesi'nin Covid-19 salgını kapsamında uzatıldığını vurgulayan Bakan Selçuk, bu kapsamda Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıfları'na (SYDV) en fazla kaynak aktarımının 2020'de gerçekleştiğine dikkati çekti.

Proje kapsamında, geçtiğimiz sene 2 bin 454 kişinin konaklatıldığını belirten Selçuk, 2016 yılından bugüne kadar toplam 4 bin 671 kişinin projeden faydalandırıldığını söyledi.

Proje ile kişiler, kışı geçirebilmeleri için kamu kurum ve misafirhanelerinde, pansiyon, otel gibi mekânlarda konaklatılarak, temizlik (banyo, tıraş, saç kesimi), sağlık, temel gıda, giyim gibi diğer ihtiyaçları da karşılanıyor.

Aşevi hizmeti için 40 milyon TL kaynak tahsis edildi

Bakan Selçuk 2021 yılı Şubat ayında SYDV'lere, 19 bin 811 kişiye aşevi hizmeti sunulabilmesi için 40 milyon TL kaynak tahsis edildiğini de açıkladı.

En fazla miktar kaynak aktarımının salgını nedeniyle yine 2020 yılında gerçekleştiğini belirten Bakan Selçuk, 2020'de aşevi faaliyeti kapsamında 61 Milyon TL kaynak aktarıldığını belirtti. 2020'de 40 bin kişi aşevi hizmetinden faydalandı.

Aşevi Hizmeti ile muhtaç durumda olan yaşlılara, engellilere, hastalara, evsizlere ve evinde yemek yapabilecek durumda olmayanlara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca sıcak yemek hizmeti ulaştırılıyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER